Excel 2019 Opening event. צילום: Jane Peimer
Excel 2019 Opening event. צילום: Jane Peimer

הכירו את תגלית אקסל שמייצרת עוד ועוד ‘צעירים מבטיחים’ בארץ ובחו”ל

כיצד מייצרת תוכנית המנהיגות העסקית של תגלית, "תגלית אקסל" וקהילת בוגריה, "כוכבי רוק" בעולם הטק והעסקים, ולמה הם מתארים אותה כ"מסלול מהיר לעולם היזמות"?
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

BrandVoice

לאחרונה פורסמה בפורבס רשימת 30 הצעירים המבטיחים לשנת 2021. מתוך השלושים שנבחרו על ידי פורבס, 6 נבחרים הם בוגרי תוכנית “תגלית אקסל” וחברים בולטים בקהילת הבוגרים שלה. הם מצטרפים ל-5 חברי קהילה שנכנסו לרשימה היוקרתית בשנים האחרונות, ול-3 חברי קהילה אמריקאים שנבחרו להיכלל ברשימות פורבס השונות בארה”ב.

“קהילת בוגרים ענפה וחוצת אוקיינוסים”

תגלית אקסל היא תוכנית המנהיגות העסקית היוקרתית של ארגון תגלית שהוקמה במטרה לפתח ולהעצים את הדור הבא של מנהיגים עסקיים בצפון אמריקה ולחזק את הקשר שלהם לישראלים מבטיחים כמוהם, למדינת ישראל ולזהותם היהודית. כ-55 סטודנטים ויזמים נבחרים מדי שנה מבין אלפי מועמדים הלומדים באוניברסיטאות מובילות בארה”ב, והם מגיעים לישראל להתמחות קיץ במיטב החברות באקוסיסטם הישראלי, למשך 10 שבועות. לכל סטודנט מצוות משתתף/ת ישראלי/ת, סטודנטים לתואר ראשון וקצינים מיחידות מובילות בצה”ל. הישראלים לוקחים חלק פעיל בתכנית החינוכית ויוצרים קשרים אישיים עם המשתתפים מצפון אמריקה, ונהנים מהזדמנויות ליצירת קשרים עסקיים.

“בעשור האחרון שחלף מאז המחזור הראשון של תגלית אקסל, הצלחנו לייצר רשת גלובלית של כ-900 מנהלי עסקים צעירים, היום חלקם כבר מנכ”לים, יזמים, משקיעים ואנשי מפתח בתעשיית הטכנולוגיה או עולם העסקים בישראל ובצפון אמריקה, כולם אוהבי ותומכי ישראל”, מספרת עידית רובין, מנהלת התוכנית. “כלל המשתתפים מצטרפים בסיום תכנית הקיץ לקהילת בוגרים פעילה היוצרת מגוון הזדמנויות חברתיות ועסקיות בצפון אמריקה ובישראל. הקהילה מציעה הרצאות וסדנאות מקצועיות בתחומי העסקים, המשפט והטכנולוגיה, הזדמנויות למציאת עבודה, חניכה מקצועית לבוגרים צעירים ע”י בוגרים ותיקים, מפגשים חברתיים, ועוד”.

בוגרים מספרים: “מסלול מהיר לעולם היזמות”
גילה חייט. צילום: ניר סלקמן
גילה חייט. צילום: ניר סלקמן

גילה חייט, בת 25, מייסדת-שותפה וסמנכ”לית טכנולוגיות בחברת הליגלטק Darrow.ai, נכנסה השנה לרשימה. “השתתפתי במסלול היזמות של תגלית אקסל במהלך חל”ת מהצבא בשנת 2019”, היא מספרת. “התוכנית העניקה לי מגוון יוצא דופן של התנסויות בשלבים שונים של בניית מיזם: החל מהצגה עצמית, בניית צוות, תיקוף ועד תיעדוף רעיונות ומחקר שוק. במהלך עשרת השבועות של התוכנית קיבלתי פרספקטיבה טובה על מה זה אומר להיות יזמית, וקיבלתי אישור-עצמי חיובי חזק מאוד מהסביבה שעטפה אותי בתכנית”.

אבידור ברטוב, בן 27, בוגר מחזור 2017, הוא מייסד-שותף של חברת הסייבר Axonius שלאחרונה נכנסה למועדון חדי הקרן הישראלי, כששוויה הוערך בלמעלה ממיליארד דולר. אחד משותפיו המייסדים הוא דין זיסמן, בוגר מחזור 2014 של התוכנית היוקרתית. דין נכנס לרשימת פורבס בשנת 2017 ואבידור לזו של שנת 2020. “תמיד הייתי חבר פעיל מאוד בקהילת הבוגרים, השתתפתי כמנטור בתכנית המנטורים וקידמתי מספר רב של פעילויות. אבל סגירת המעגל האמיתית התרחשה כשהתחלנו לקלוט מתמחים כחלק מתוכנית הקיץ ולארח מפגשים של הקהילה. כבר ארבע שנים שאנחנו מקבלים מתמחים במסגרת תגלית אקסל, כשבקיץ האחרון ההתמחות התקיימה בפורמט וירטואלי ומוצלח מאוד”, הוא מספר.

אבידור ברטוב. צילום: אוהד ארידן
אבידור ברטוב. צילום: אוהד ארידן

“בוגרי אקסל למעשה נכנסים לסוג של ‘מסלול מהיר’ לעולם היזמות”, מסביר אביב וולף, בוגר מחזור 2019, מייסד-שותף ומנכ”ל חברת Remilk, מובילה עולמית בפיתוח מוצרי חלב אמיתיים ללא שימוש בבעלי חיים, גם הוא נבחר לרשימת 2021 של פורבס.”הניסיון המעשי, הידע, וההעשרה שאיתם יוצאים הבוגרים לשוק הם גורמים משמעותיים בהצלחת הבוגרים בעולם היזמות והעסקים, הודות לצוות הנחוש והמקצועי שמעביר את התכנית”, הוא מוסיף.

אייברי רוזין, בן 30 מלוס אנג’לס, הוא בוגר המחזור הראשון של תגלית אקסל (2011). לאחר ששב לארה”ב סיים את התואר באוניברסיטת פנסילבניה, והתקדם לקריירה כמשקיע הון-סיכון בניו יורק. בסוף שנת 2019, פורבס האמריקאי בחר בו כאחד מ-30 הצעירים המבטיחים ברשימת ההון סיכון השנתית שלו לשנת 2020.

אייברי רוזין. בוגר המחזור הראשון של תגלית אקסל
אייברי רוזין. בוגר המחזור הראשון של תגלית אקסל

“להשתתפות באקסל השפעה עצומה עלי ועל חיי”, הוא מספר. “המשתתפים מהמחזור שלי נותרו כמה מהחברים הכי קרובים שלי היום, וההשקעות שלקחתי בהן חלק בהתמחות הקיץ שלי בקרן הון-סיכון בישראל היו למעשה הצעד הראשון שלי בעולם ההשקעות. לקחתי עימי כמה זיכרונות בלתי נשכחים עם מנהיגים עסקיים ופוליטיים, לצד חוויות כיפיות וחד פעמיות. ההשתתפות בתגלית אקסל לחלוטין חיזקה את הקשר שלי לישראל, את ההחלטה להיות תומך של המדינה ואת הרצון שלי לשוב ולבקר”.

“הנוכחות המרשימה של חברי הקהילה שלנו ברשימות הצעירים המבטיחים של פורבס אינה מפתיעה אותי כלל וכלל”, הוסיפה רובין. “המשתתפים שלנו הם הטוב ביותר שלעם היהודי יש להציע, עם יכולות מנהיגות מרשימות, הישגים אקדמאים, מוטיבציה גבוהה ושאיפות רחוקות-לכת. אני בטוחה שבשנים הקרובות אנחנו נראה עוד הרבה ‘אקסלרים’ ברשימה המכובדת של פורבס”.

תוכנית תגלית אקסל
תוכנית תגלית אקסל
קידום יזמות חברתית לצד קריירה עסקית

לצד קידום ופיתוח קריירה, הקהילה משקיעה המון בפיתוח מיזמים חברתיים ומעודדת פעילויות מסוג זה בקרב בוגריה. במהלך תקופת הסגר חברי קהילת תגלית אקסל, בישראל ובעולם, ארגנו שורה של מיזמים שסייעו למגוון רחב של אוכלוסיות – מיזם Door2Dor שסייע בשליחויות של מזון וציוד רפואי לבני הגיל השלישי הוקם על ידי שתי חברות קהילה, וכן הבוגרים יזמו הגדת פסח אינטראקטיבית ראשונה מסוגה לחגיגת סדר בזום, קבלות שבת בינלאומיות, וסדנאות אונליין.

עידית רובין. מנהלת תוכנית תגלית אקסל

“במהלך הסגר הראשון במרץ 2020 חברנו 4 בוגרי אקסל והקמנו האקתון מיוחד שהתמקד באתגרי הקורונה”, מספרת חייט. “זה היה אז סופר חדשני ואפילו הכרחי.  היו לנו למעלה מ-120 משתתפים פעילים בהאקתון (עם למעלה מ-250 נרשמים) שיצרו 15 פרויקטים מדהימים שפתרו בעיות מגוונות בתחום החינוך, הבריאות והמרקם החברתי שהיו מאוד דומיננטיים בתקופה המבלבלת שבתחילת המגפה. הפרויקט עבר להאקתון גדול יותר מטעם מייקרוסופט שקלטו וליוו את הצוותים כמה שבועות לאחר מכן. בדיעבד גילינו שהיינו אחד הצוותים הראשונים בישראל שהרימו את הכפפה ויזמו בתוך פחות מיומיים את ההאקתון המקוון הראשון בישראל – מה שהפך היום כמעט לסטנדרט”.

“קהילת אקסל מלאה באנשים מוכשרים ושאפתניים”, אומר רוזין. “תחומי העניין והפעילות מגוונים והם נעים בין טכנולוגיה, חדשנות, יזמות חברתית, ועוד. בסופו של יום ומעל הכל, חברי הקהילה הם אנשים טובי לב, ואני מאמין שההשפעה שלהם על החברה גם היא תורמת להכרה שהם מקבלים”.

אביב וולף. צילום: ניר סלקמן
אביב וולף. צילום: ניר סלקמן

“אקסל היא קהילה של אנשים כישרוניים ומצליחים, ואני בטוח שהקהילה הזו תשנה את העולם במידה כזו או אחרת”, מוסיף ברטוב. “פעילות הקהילה שלנו בשנת הקורונה הוכיחה את טיב החברים בה וההון האנושי יוצא הדופן”, מסכמת רובין, “תגלית אקסל היא לא רק קהילה שעוזרת לחברים בה להיות מנהיגים ומובילים בתחומם אלא עושה זאת דרך חיבור עמוק בין ישראלים ואמריקאים ומחזקת את חיבורם למדינת ישראל ולזהותם היהודית”.

צילומי תגלית וקאבר: Jane Peimer

BrandVoice הוא מותג התוכן השיווקי של פורבס

שיתוף
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הרשמה לניוזלטר

כתבות נוספות