Forbes Israel Logo

שכחו אותי בבית: כך שינתה מגפת הקורונה את פני שוק העבודה

עבודה מהבית: האם שוק העבודה בדרך למודל עבודה היברידי? | צילום: Shutterstock
עבודה מהבית: האם שוק העבודה בדרך למודל היברידי? | צילום: Shutterstock
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
מגפת הקורונה הובילה חברות רבות במשק לאמץ מודלים של עבודה מרחוק. האם יום עבודה רגיל בין תשע לחמש הוא עדיין מודל ראלי עבור העובדים, או שמדובר בנחלת העבר?

Contributors

הקורונה דחפה חברות רבות במשק לאמץ מודלים של עבודה מרחוק. מיליוני עובדים ברחבי העולם החלו לעבוד בקביעות מבתיהם, והתרגלו לחיות ולתפקד בשגרה הרחק מהמשרדים ומרחבי העבודה המשותפים.

באחת ובלית ברירה הפכו המטבחים, חדרי השינה, חדרי האורחים ולעתים אף המוסכים הפנויים – לתחנה החדשה עליה נבנו יסודות המוסד החדש: המשרד הביתי. עובדים רבים חיבקו את השינוי החד בשגרת החיים ואף נהנו מעלייה בתפוקת העבודה ותחושה של איזון רב יותר בין חיי העבודה לחיי המשפחה. מחקרים עדכניים שנערכו בנושא עודדו את הממצאים וחיזקו את ההנחה כי אכן למודל החדש יש לא מעט יתרונות.

לא רק העובדים נהנו מכל העסק. גם המעסיקים יצאו נשכרים והצליחו, בחסות הקורונה, לחסוך בעלויות ההשכרה של המשרדים ומתחמי העבודה וכן בעלויות התחבורה עבור העובדים ועוד.

המשרד הביתי החדש. מגלם בתוכו לא מעט יתרונות | צילום: Shutterstock
המשרד הביתי החדש מגלם בתוכו לא מעט יתרונות | צילום: Shutterstock

“יום עבודה במתכונת 9-5 כבר לא מהווה מודל ראלי עבור מרבית העובדים. זה תלוי גם ברמות האנרגיה המשתנות בין עובד לעובד, משך המשימות שהם מתמודדים איתן וגם כמובן הצורך לנהל לוחות זמניים אישיים לפי צרכים פרטניים של העובדים, מה שמושפע מגורמים שונים כמו חיי משפחה וילדים”, מסבירה מעיין וולץ למפרט, מנהלת מחלקת משאבי אנוש בחברת Testim.io המפתחת פתרונות לבדיקות אוטומציה.

“עבודה מרחוק מאפשרת לעובדים להגביר את הפרודוקטיביות שלהם, לנהל את שעות העבודה שלהם כך שיעבדו בשעות שבהן הם מרגישים הכי יעילים, ובאופן כללי, זה מאפשר יותר שליטה על מהלך העבודה האישי. כל אלו מובילים לחוויית עבודה נוחה יותר וגם מותאמת ומדויקת”, היא מוסיפה.

מעיין וולץ למפרט, מנהלת מחלקת משאבי אנוש בחברת Testim.io | צילום:
מעיין וולץ למפרט: “עבודה מרחוק מגבירה את הפרודוקטיביות” | צילום: Shai Hasnav

נשארים בבית – מתגעגעים למשרד

למרות היתרונות הרבים של עבודה מהבית, המודל החדש הוליד גם לא מעט תופעות בעייתיות שעלולות להפוך למשברים של ממש עבור המעסיקים. מחקרים שנערכו בנושא בעת האחרונה מצביעים על כך שאחד מכל שלושה עובדים מוכן להתפטר מעבודתו במידה ומעסיקיו יכריחו אותו לשוב לעבודה מהמשרד במתכונת מלאה.

למרות הנתונים המפתיעים המעידים על שינוי חד בתפיסת שוק העבודה בקרב חלק נכבד מהעובדים, נראה שיש מי שלא מרוצה כלל מהמצב החדש ואף סובל ממנו. עובדים עם ילדים קטנים דיווחו כי חוו קושי להפריד בין זמן העבודה לזמן המוקדש למשפחה במהלך סגרי הקורונה, מה שהוביל אותם לחוש תחושות מתח קשות, עייפות ‘זום’ שנגרמת מישיבה ממושכת מול המחשב, אך בעיקר כמיהה וגעגוע עז לקשר אנושי ישיר.

“כהשקורונה התפרצה, הייתי חסרת סבלנות. לא יכולתי לחכות לחזור למשרד. יש לנו אווירה ממש טובה במשרדים שלנו ותמיד אפשר לשמוע פה אנשים צוחקים. אנחנו יוצאים לאכול צהריים יחד כל יום, כולנו מאד קרובים והצוות מאד תומך אחד בשני, גם באלמנטים הקשורים בעבודה אבל גם בהיבטים אישיים וחבריים יותר. האווירה הזו הפכה אותי לפרודוקטיבית ויעילה בהרבה וזה שיפר מאד את תפוקת העבודה ואת ההספקים שלי”, מסבירה אשלי קצף, מנהלת מותג ותוכן בחברת Bookaway שפיתחה להזמנת נסיעות מקומיות ברחבי העולם.

הפתרון: מודל היברידי

חיסוני הקורונה שינו את התמונה ומדיניות הסגר כבר בוטלה בחלקים שונים בעולם, מה שהעלה דילמות מורכבות בפני המעסיקים. האם יש לחזור לשגרה ולקרוא לחזרה מוחלטת של העובדים למודל העבודה הקודם? האם יש לתת לעובד את חופש הבחירה בין האפשרות לחזור למשרד לבין מעבר לעבודה מהבית בפורמט קבוע?

חברות כמו טוויטר ו-Upwork התמודדו עם השאלות הללו בדיוק והחליטו לאמץ מודל של עבודה מרחוק עבור כלל העובדים. חברות אחרות בחרו שלא לוותר על המשרד לחלוטין והחלו להנהיג נוהל של עבודה היברידית המחלק את זמנם של העובדים בין הבית למשרד.

“עם ביטול סגרי הקורונה וההגבלות, חזרנו למשרדים אבל הנהגנו מודל של עבודה היברידית שמאפשר לעובדים לשלב עבודה מרחוק”, מסביר עומרי אילוז, מייסד שותף ומנכ”ל חברת אבטחת הסייבר PerimeterX.

אילוז. "עבודה היברידית מגבירה את יכולות הגיוס שלנו" | צילום: רן יחזקאלי
אילוז. “עבודה היברידית מגבירה את יכולות גיוס כוח האדם” | צילום: רן יחזקאלי

“המודל ההיברידי מאפשר לעובד גמישות בחיי היום יום העמוסים, חוסך נסיעות ארוכות למשרד ובחזרה ממנו ומאפשר גמישות וגיוון בתהליך הגיוס של עובדים חדשים. המודל החדש פתח לנו גישה למועמדים שלא מסוגלים להתחייב לנסיעה לעבודה מידי יום והם מתגוררים באזורים מרוחקים יותר” מסביר אילוז.

שוק העבודה אמנם שרוי כעת במה שניתן לכנות כבלבול, כאשר חברות שונות בוחרות בפתרון המתאים להן ביותר. ניתן להגיד בביטחון כי מגפת הקורונה גרמה לשינוי משמעותי בשוק העבודה המודרני ומעניין יהיה לראות איך השינויים שמתרחשים במציאות הנוכחית ישפיעו על עיצוב אופיים של דור העובדים הנוכחי, שיצמחו בתוך סביבת עבודה מגוונת, גמישה יותר ומתקדמת יותר.


עומרי הורביץ הוא מומחה שיווק ומדיה אשר מייעץ לחברות היי-טק מובילות. כמו כן, הוא כותב קבוע למספר ערוצי תקשורת ומגיש תכנית פודקאסט העוסקת במגוון תחומים ביניהם טכנולוגיה, יזמות ועוד.

ה-Contributors של פורבס ישראל הם כותבים עצמאיים שנבחרו על ידי מערכת פורבס, מומחים בתחומם, המספקים פרשנות וסקירת תופעות עכשוויות בתחום התמחותם. התוכן הוא מטעמם ובאחריותם והוא אינו תוכן ממומן.

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא