שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

17# אילה חסון

עיתונאית ומגישה

גם השנה המשיכה אשת התקשורת אילה חסון (57) להרחיב את מוטת ההשפעה שלה במפת התקשורת הישראלית. מי שעמדה במשך שנים בראש מערכות שונות ברשות השידור והובילה חשיפות חשובות, כמו פרשת בר־און חברון, פרשת בועז הרפז ותיק גל בק, סיימה את דרכה ברשות השידור בשנת 2015 כמנהלת חטיבת החדשות. מאז עברה לערוץ עשר כמגישה של מהדורת החדשות המרכזית של סוף השבוע – "שישי", שם היא מנהלת את פאנל הפרשנים ביד רמה. לאחרונה מונתה למגישת תוכנית האקטואליה "המטה המרכזי" של הערוץ, המשודרת בערבי שבת מול המתחרה המוערכת "פגוש את העיתונות". בשנה וחצי האחרונות משדרת חסון גם תוכנית אקטואליה יומית ברצועת הבוקר של תחנת הרדיו 103FM.

מעברה של חסון לערוץ עשר היה אמור לספק מענה ראוי, מבחינת אחוזי הצפייה בקרב מול התוכנית "אולפן שישי", ונראה כי לאחר פיצולו של ערוץ 2 היא מובילה את תוכניות ערוץ עשר במאבק זה. מאז הפיצול, התוכנית בהגשתה רשמה ממוצע צפייה חצי שנתי הגבוה בעשירית האחוז מהממוצע של "אולפן שישי" בערוץ 13 (רשת), אם כי בערוץ 12 (קשת) התוכנית של דני קושמרו עדיין מובילה. מעניין יהיה לראות כיצד יתמודד הערוץ המאוחד שצפוי לקום (עשר+רשת) מול המתחרה החזקה קשת.

אחד התחקירים המסעירים של חסון השנה במסגרת התוכנית "שישי" עסק בעד המדינה בפרשות נתניהו כיום ואיש אמונו ויועצו הקרוב ביותר של ראש הממשלה בעבר – ניר חפץ. בתחקיר העלתה חסון את החשד, כי במהלך שירותו הצבאי היה חפץ מעורב, לכאורה, באופן כלשהו בנסיבות מותו של הצוער רונן ילין. "מבחינתי, טלוויזיה זה לא להגיע לשידור ולהתאפר או להקריא כמה ידיעות ולראיין", אומרת חסון. "אני מעורבת באופן העמוק ביותר ומשתדלת לצלם כתבת מגזין בכל שבוע".

לא רואים ממטר

חוויה שעיצבה אותי: "במישור המקצועי החוויה שעיצבה אותי די בתחילת הקריירה היא פרשת בראון־חברון, פרשה שעוררה הדים חסרי תקדים בארץ ובעולם והובילה לחקירת משטרה ענפה נגד הבכירים ביותר. מה שהשפיע עליי, עיצב אותי ושימש אותי לאורך כל הקריירה היתה היכולת להתמודד, בשלב המוקדם ההוא, עם כוחות קשים, אפלים ומאיימים, שלא בחלו במאומה".

מה הייתי משנה בעולם: "לפעמים אני מצרה על הפריצות הטכנולוגיות. הייתי מאושרת לו ההתקדמות היתה בנושאי רפואה, אקולוגיה ועוד תחומים תורמים ופחות בתקשורת. תסתכלו מה קורה סביבנו – כל הריכוז המוטרף הזה באייפונים – אנשים יוצאים ממעלית שקועים באייפון, לא רואים אף אחד ממטר, כך חוצים את הכביש, כך נוהגים, כך יושבים בצוותא בבתי קפה או ארוחות ולמעשה, איש איש לעצמו".