שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

13# ליאורה עופר

בעלת השליטה בעופר השקעות ויו"רית מליסרון

לפני כשלושה חודשים חתמו ליאורה עופר, אחיה דורון עופר ובן דודם אייל עופר על הסכם לפירוק השותפות ביניהם בבנק מזרחי טפחות ובחברת הנדל"ן מליסרון. הצורך לבחור בין ההחזקות במזרחי או במליסרון נובע מהסעיף בחוק לצמצום הריכוזיות במשק.

ליאורה תרכוש את החזקותיו של אייל במליסרון ותהפוך לבעלת השליטה היחידה (60.8%) בחברת הקניונים, ואילו אייל ירכוש את החזקותיה במזרחי טפחות ויישאר שותף יחיד בשליטה בבנק (22%) יחד עם דודי ורטהיים.

מליסרון היא חברת הקניונים השנייה בגודלה בישראל. בבעלותה 19 קניונים (בהם קניון רמת אביב, הקניון הגדול בפתח תקווה והקריון בקריית מוצקין) וכמה מרכזים מסחריים. מרבית הקניונים של החברה ממותגים תחת המותג "קניוני עופר". מניית החברה, שחוותה ירידה חדה בערכה במהלך השנה האחרונה על רקע הצמיחה של חברות המסחר האלקטרוני, התאוששה מעט בחודשים האחרונים, בין היתר, בעקבות תוצאות מוצלחות ברבעון הראשון. הרווח הנקי זינק ב-132%, לכ-130 מיליון שקל, וההכנסות עלו גם הן ב-2% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. ערכה של מליסרון עומד כעת על כ-6.7 מיליארד שקל.

עופר (64) היא גם בעלת השליטה בעופר השקעות (51.6%). לאחרונה נודע, כי החברת מנהלת מגעים למכירת שני בתי המלון הגדולים שלה באילת תמורת כחצי מיליארד שקל לפתאל. ההכנסה אמורה לממן את עסקת הפרדת ההחזקות של ליאורה ואחיה דורון. הונה של עופר מוערך בכ-1.1 מיליארד דולר.

בחיק המשפחה

מה מחזק אותי: "אהבת ילדי ונכדי, העבודה הנהדרת שלי וחברי הטובים המעצימים".

דמות מעוררת השראה: "נחמה ריבלין ואילנה דיין".