שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

32# נטע ברזילי

זמרת, זוכת אירוויזיון 2018

צלצולים בבתי הספר הוחלפו ל"טוי", ראש הממשלה השתמש במילה "כפרה" ואלפי ישראלים יצאו לרקוד בכיכר רבין בשמחה שכבר מזמן לא נראתה כאן. האחראית היא נטע ברזילי, זמרת ויוצרת בת 25, ששברה את הבצורת הישראלית באירוויזיון וזכתה אחרי 20 שנה במקום הראשון.

הזכייה של ברזילי היא לא הזכייה שלנו. היא לא הזכייה של הקונצנזוס הישראלי – להפך. היא הילדה שרצתה להיות נורמלית, אבל, כפי שסיפרה בריאיונות, מעולם לא היתה פופולרית ומעולם לא הצליחה להיות "כמו כולן". היא לא מתעסקת במשקל שלה – היא מתעסקת רק בלהיות מהממת, בלאהוב את עצמה ובלעשות שמח. וזה הישג של נטע ברזילי ושל ההורים שלה, שהצליחו לגדל ילדה חזקה ומאושרת.

אז הניצחון של ישראל באירוויזיון הוא הזכייה של נטע ברזילי, צעירה שגדלה בהוד השרון, התנדבה לשנת שירות לפני הצבא, למדה קורס בבית הספר למוזיקה רימון ועשתה משהו לשופטים של "הכוכב הבא לאירוויזיון", שנתנו לה וללופר הזדמנות להתמודד בזירה הבינלאומית.

ברזילי הבינה שאין לה טעם לנסות להצטיין במשחק הקיים – ופשוט שינתה את החוקים. לקליפ הרשמי שלה לאירוויזיון יש למעלה מ-60 מיליון צפיות ביו-טיוב, שאליהן מצטרפות עוד מיליוני צפיות בקליפים שונים שבהם היא מופיעה. השיר שלה, כפי שהסבירה במספר ריאיונות, מיועד "לכל מי שקיבל יחס לא ראוי במהלך חייו".

שטויות במרפסת בפיג'מה

חוויה שעיצבה אותי: "טסנו לאירוויזיון בלי הכוריאוגרפית המדהימה שלנו, מיכל שי, מפאת מחסור תקציבי, ודברים פשוט לא עבדו מול המצלמות בחזרה הראשונה בפורטוגל בגלל מידות לא נכונות שקיבלנו של הבמה והתאורה. זה היה עוצמתי לקחת את העניינים לידיים בזמן אמת. שכרנו סטודיו, ועבדתי עם הבנות המדהימות שלי שיינה, לילך ודניאל, יחד עם דורון מדלי ויואב צפיר, וניתנה לנו יד חופשית לשנות את הדברים בעצמנו. גיליתי מחדש את המנהיגות שהיתה בי ותחום חדש של יצירתיות שלא ידעתי שקיים בי. זה מאוד העצים וחיבר אותי ואת הבנות".

מה הייתי רוצה לשנות בעצמך, בארץ, בעולם: "בעצמי הייתי משנה את הרצון לשלוט בכל התרחישים. לא הכל תלוי בי, ולפעמים קשה לי מאוד לקבל את זה. עם הארץ והעולם אפשר להמתין רגע. הכל מתחיל בנו. אני לא חושבת שצריך לעשות יותר מדי חוץ מלהיות טובים לעצמנו, והכל פשוט יקרה מעצמו".

מה מחזק אותי: "לדבר על שטויות עם האנשים הקרובים והצמודים שלי על כוס קפה במרפסת בפיג׳מה, יצירה באווירה נינוחה, קלילה וללא לחץ. ואוכל טעים".

דמות מעוררת השראה: "אמא שלי. היא אישה מדהימה ודוגמה ומופת עבורי לעצמאות, יושר ומצוינות. היא שילבה בחייה פיתוח קריירה מדהימה בטבע, סיימה שלושה תארים בהצטיינות, בזמן שאבי פירנס אותנו בנגריה, וגידלה שלושה ילדים מאוד ססגוניים, עם המון אהבה ותמיכה".