שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

49# נסרין קדרי

זמרת

נסרין קדרי פרצה לחיינו בסערה ב-2012, כשניסתה את מזלה בתוכנית "אייל גולן קורא לך" וזכתה במקום הראשון. היא הוחתמה על חוזה הפקה בחברה של אייל גולן והחלה לעבוד על אלבומה הראשון, שיצא כעבור שנתיים. האלבום הצליח מאוד והוביל לחיבורים רבים עם מגוון רחב של אמנים ומפיקים מוזיקליים: מתזמורת ירושלים מזרח ומערב ועד לסיבוב הופעות בארצות הברית עם רדיוהד ודודו טסה והכוויתים.

הקפיצה של קדרי (31), שנולדה למשפחה ערבית־מוסלמית בחיפה וגדלה בלוד, היישר אל לב המיינסטרים הישראלי, לא היה טריוויאלי. יחד עם זאת, לדבריה, "עם הזמן ההתמודדות הזאת כמעט אינה קיימת. הגעתי למסקנה שאת הקהל מעניינת רק המוזיקה, ואם אני עושה מוזיקה טובה, כל הקונפליקטים זזים הצידה".

השנה שחלפה היתה אולי הטובה ביותר בקריירה של קדרי. היא הופיעה לצד אמני ענק בארץ ובחו"ל, השתתפה בפסטיבל הפסנתר, הופיעה בפני 50 אלף איש בעצרת לציון 20 שנה לרצח רבין, כיכבה בסדרה "גולסטאריות" ב-HOT3 ואף זכתה בתואר שחקנית העונה, והופיעה לראשונה בקיסריה. אבל נראה שהרגע המכונן ביותר בקריירה שלה היה הופעתה בטקס הדלקת המשואות בהר הרצל. "אני חושבת שברגע הזה נתתי את התרומה שלי לחיבור בין המגזר למדינת ישראל", היא אומרת. "התרגשתי נורא, כי הבנתי את גודל המעמד".

איך כמעט פגשתי את ביונסה

חוויה שעיצבה אותי: "לפני כמה שנים, בזמן מלחמת 'צוק איתן', הופעתי במועדון בתל אביב בזמן שטילים נורו על העיר. הייתי בטוחה שההופעה תתבטל והופתעתי לגלות שהיה מלא עד אפס מקום. זה היה הרגע שבו הבנתי שהמוזיקה מנצחת הכל, גם את הפחד".

מה הייתי רוצה לשנות בארץ: "הייתי רוצה לשנות את הסטריאוטיפים. אנשים מגבשים מהר מדי דעות כלפי אחרים, לפני שהם באמת מכירים אותם".

מה מחזק אותי: "המוזיקה. בלעדיה אני לא נושמת".

דמות מעוררת השראה: "ביונסה. היא בשבילי הדמות הכי משפיעה. אני מעריצה אותה על הדרך שלה ועל כל מה שהיא עושה. זמרת אדירה שחלמתי לפגוש בפסטיבל קואצ'לה בארה"ב, שבו הופעתי לפני שנה. אבל בסופו של דבר, היא לא הופיעה, כי היא היתה בשמירת הריון, ובמקומה הגיעה ליידי גאגא. אני עדיין חולמת להיפגש איתה ומאמינה שזה יקרה".