שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

12# עופרה שטראוס

יו"רית קבוצת שטראוס

עופרה שטראוס (52), אחת הנשים המשפיעות ביותר בתעשייה הישראלית, החלה את דרכה בחברה המשפחתית בשנת 1989 כמנהלת שיווק וביצעה שורה של תפקידים, עד שהפכה ליושבת הראש בשנת 2001. משפחת שטראוס היא בין המשפחות העשירות בישראל והונה מוערך ביותר מ-5 מיליארד שקל. נוסף על תפקידה בחברה, שטראוס כיהנה בהתנדבות כמעט 11 שנה כנשיאת ארגון יסמין לקידום עסקים קטנים ובינוניים בבעלות נשים ופרשה מתפקידה בסוף 2017. שטראוס כיהנה בעבר גם כיו"ר לשכת המסחר ישראל-אמריקה.

קבוצת שטראוס רשמה נתונים מרשימים בשנה האחרונה, וברבעון הראשון של 2018 דיווחה על הכנסות של כ-2.1 מיליארד שקל (צמיחה אורגנית של כ-7.8% בנטרול השפעות המטבע) ורווח נקי של 146 מיליון שקל – קפיצה של 26% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. פעילויות החברה מלמדות על צמיחה חיובית בכל המגזרים.

כך למשל הפעילות של שטראוס בישראל צמחה בכ-5.8%, כאשר השוק כולו צמח רק ב-4.6%. כלומר החברה צומחת בקצב מהיר יותר משאר השוק. התוצאה היא שנתח השוק של שטראוס, חברת המזון השנייה בגודלה בישראל, עומד כיום על 12.2% לעומת 12% בסוף 2017.

גם הפעילות הבינלאומית של שטראוס, שכוללת את פעילות שטראוס קפה בברזיל, פעילות הסלטים (בעיקר סברה בארה"ב) ופעילות המים בסין, רשמה השנה התרחבות וצמיחה.