שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

38# רות פולצ'ק

יזמית הייטק, מייסדת She codes

בחמש השנים שחלפו מאז שהוקמה, קהילת She codes היא אחד הגורמים המעודדים ביותר את שילובן של נשים בתעשיית ההייטק. הקהילה, שמונה היום מעל 20 אלף מתכנתות, מהנדסות, יזמיות, נשות הייטק ותוכנה, הוקמה על ידי רות פולצ'ק (34), המשמשת כיושבת ראש הדירקטוריון. במקביל משמשת פולצ'ק כמנכ"לית של פינצ'ק, חברה פינטק מבוססת בינה מלאכותית שהקימה.

פולצ'ק, בוגרת תואר ראשון בכלכלה ובפילוסופיה ותואר שני בפילוסופיה מהאוניברסיטה העברית, למדה בתוכנית ליזמות באוניברסיטת בראון בארה"ב. בניו יורק עבדה כסוחרת מניות, כבנקאית השקעות בלימן ברדרס וניהלה את האקסלרטור לחדשנות של סיטיגרופ. היא עבדה כיזמית בקרן השקעות, שם הקימה וניהלה שתי חברות בתחום הנתונים והבינה המלאכותית. בנובמבר 2013 הקימה את She codes במטרה לשלב נשים בהייטק. הקהילה נפגשת פעם בשבוע בסניפים ברחבי הארץ, באוניברסיטאות ובחברות הייטק.

אין כמו אמא

חוויה שעיצבה אותי: "בארגון נח"ת, נוער חובב תנ"ך, ניהלתי את מחוז תל אביב במשך שנתיים ולאחר מכן נבחרתי לנהל את הארגון כולו, בגיל 17. מכל זה למדתי שני דברים עיקריים. האחד, בשביל להגיע להישגים יש לעבוד קשה – הן בלימוד לחידון והן בניהול פעילויות הארגון. למדתי עד כמה צריך להשקיע שנים כדי להגיע לרמה באמת גבוהה בנושא מסוים. הדבר השני – בכל דבר בחיים הכל מתחיל ונגמר בקהילה ובצוות. את צריכה להקיף את עצמך באנשים שאת אוהבת ומעריכה ושאת רוצה להידמות אליהם, ובלי שתשימי לב – כך יהיה".

מה הייתי רוצה לשנות בעצמי, בארץ ובעולם: "הייתי רוצה שהעולם יהיה מקום טוב יותר, כפי שאני מאמינה שהוא יכול להיות. שנשים תהיינה למעלה מ-50% בכל מקום ומקום, כפי שאנו באוכלוסייה, כולל בהייטק, בתעשייה, בפוליטיקה, בקבלת ההחלטות ובבעלות ההון בעולם.

"הייתי רוצה גם שיהיו לי יותר שעות ביממה ויותר ימים בשבוע. ובעיקר לאחל לעצמי שאמשיך למצוא ולשלב ידיים עם שותפים לדרך".

דמות מעוררת השראה: "אמא שלי. היא עלתה לארץ וגידלה אותנו כאן בלי התמיכה של המשפחה המורחבת. יצאה לעבוד כקריירה שנייה בהייטק, עובדת עד היום ואוהבת את העבודה שלה. היא לימדה אותי ערכים, שמה שחשוב זה להיות בן אדם טוב לפני הכל, ושהדרך חשובה לא פחות מהתוצאה".