שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

44# רחלי גנות

מייסדת Rachip

עבור רחלי גנות, שנולדה בבני ברק למשפחה חרדית, הכניסה לעולם ההייטק היתה לא שגרתית. בגיל 16, כשמחשב ביתי היה עניין חדש ומסעיר, רשמו אותה הוריה לקורס תכנות. ההחלטה יוצאת הדופן הזו הובילה את גנות, היום בת 41, לסיים תואר במחשבים והפוך למהנדסת פיתוח.

"בשנת 2006 עבדתי בחברת הייטק בינלאומית כראש צוות פיתוח והתקשיתי לגייס מהנדסים טובים לצוות שלי", מספרת גנות. באותה תקופה החלו להיפתח מסלולי הנדסת תוכנה והנדסאות במגזר החרדי, וגנות הבינה שיש כאן הזדמנות להכניס את בוגרות הלימודים לתחומים המורכבים האלה. "זה חשוב לתעשיית ההייטק הישראלית, שצריכה עוד הון אנושי מוכשר, וחשוב לנשים, מכיוון שאלו המקצועות עם רמת השכר הגבוהה יותר במשק", היא מסבירה. כך הקימה את Rachip, חברה המספקת שירותי פיתוח מורכבים לחברות הייטק בישראל, ברמת התוכנה והחומרה, ומעסיקה נשים חרדיות.

היום, כעשור אחרי הקמתה, מונה החברה כמאה עובדות בשני מרכזי פיתוח, בבני ברק ובחיפה, וכן קבוצה בירושלים. בזכות הפרויקט, נבחרה גנות להדליק משואה ביום העצמאות ה-70.

מעצימה את עצמי

חוויה שעיצבה אותי: "כל חוויה מבחינתי היא הזדמנות ללמוד ולגדול. אין ספק שהחוויה שזכיתי בה השנה, עם היבחרי להדליק משואה בטקס יום העצמאות לרגל 70 שנה למדינה, היתה עוצמתית מאוד עבורי, ואני עדיין חווה את האפקטים שלה".

מה הייתי רוצה לשנות בארץ: "אני רוצה וגם פועלת לחולל שינוי בארץ בתחומים הקרובים לליבי וחשובים לי, כמו תעשיית ההייטק בכלל ושילוב חרדים בפרט, ואני פועלת ומקדמת זאת כחברת הנהלה בארגון הגג של התעשיות המתקדמות IATI וכיו"ר משותף בפורום ההייטק החרדי. חשוב לי שיהיו יותר נשים בהייטק. אני פועלת לשנות זאת כחברת הנהלה בעמותת פני"ם חדשות – פרלמנט נשים ישראליות מנהיגות – אנחנו מפעילות קורסים לנערות בבתי ספר כדי לחשוף אותן למגוון הרחב של התחומים הקיימים במדע ובטכנולוגיה וכדי לעודד אותן לבחור במגמות ריאליות".

מה מחזק אותי: "קודם כל, אני עצמי. כמנכ"לית ובעלים של חברה מעל עשור, יש לי הרבה דוגמאות עבור עצמי לסיטואציות ולמשברים שיצאתי ואף צמחתי מהם, ולכן היום, ברגע של קושי, יש לי העוצמה האישית והביטחון הפנימי לדעת שאתמודד ואצליח. אם יש סיטואציה שאני במקום פחות בטוח וצריכה חיזוק, אני משתפת ומתייעצת. זה יכול להיות עם הצוות הניהולי בחברה, הבעל, אמא, חברה טובה, חברות בתפקידי ניהול שהיו בסיטואציות דומות ועוד. החוכמה היא לדעת לקחת את העצות ולהתאים אותן למקום האישי שלי ולסיטואציה הפרטית אצלי. זו גם אחת המשמעויות של הפסוק שהזכרתי בנאום שלי בטקס: 'חכמות נשים בנתה ביתה'".