אור עיני

סמנכ"ל דאטה ואנליטיקס, Playtika, בן 29

ד"ר אור עיני, שגדל ברמת גן, התחיל לצבור ידע משמעותי כבר בתיכון, כשלמד בכיתת מחוננים. "זאת היתה מסגרת מדהימה, שחינכה אותנו לפרוץ גבולות", מסביר עיני. "הבנתי שאלה השנים שבהן אני יכול לרכוש ידע מואץ, וזה העניק לי יתרון עצום בהמשך".

הוא לימד את עצמו מספר שפות תכנות, ועם סיום התיכון התגייס לתוכנית חבצלות, המכשירה קציני מודיעין. הוא שירת בצה"ל כמעט עשור, בתפקידים ביחידה טכנולוגית בחיל המודיעין, וזכה בפרס לביטחון ישראל. במהלך השירות סיים דוקטורט במימון, שבמסגרתו פיתח אלגוריתם מבוסס Machine Learning, שמנתח מיליארדי שורות של מידע במטרה ללמוד התנהגות משקיעים ולבצע החלטות השקעה בשוק. האלגוריתם של עיני הביא תשואה של מעל 300% בשנה.

"הדוקטורט הראה לי את האתגר בהתמודדות עם ביג דאטה והצורך בקבלת החלטות בזמן אמת", הוא אומר. "מעל הכל, הוא הראה לי מה ההשפעה של זה, אם עושים את זה טוב".

עיני הבין שעתידו בעולם הדאטה. לפני שנתיים הצטרף ל-Playtika, אחת מחברות המשחקים הגדולות בעולם, שעשתה ב-2016 אקזיט של 4.4 מיליארד דולר. "מבחינתי, אין דבר יותר כיף מאשר לשלב את אתגר הדאטה עם עולם המשחקים", מסביר עיני. "פלייטיקה היא מפורצי הדרך בתעשייה בהקשרים של ביג דאטה. אנחנו רק בקצה הקרחון. יש לנו המון תוכניות לעתיד, והפוטנציאל הוא עצום. כבר היום אנחנו יוצרים חוויה טובה יותר ומותאמת אישית למשתמשים שלנו".

כשנשאל עיני על תוכניות לעתיד, הוא מחייך. "בכל שנה יש לי דף יעדים. דברים שאני רוצה להשיג בתחום האישי, המקצועי, החווייתי, ההתפתחותי. אחרי עשור שהיה מטורף מבחינתי, אצטרך לחשוב טוב טוב מה אני רוצה להשיג בעשר השנים הקרובות".