אייל בליצר

מנהל השקעות, גלילות קפיטל, בן 27

בגיל 18 אייל בליצר כבר החזיק בידיו תואר בניהול, מדע המדינה ויחסים בינלאומיים, תואר שאותו התחיל ללמוד בגיל 13 באוניברסיטה הפתוחה. הוא התגייס כחלק מפרויקט שחקים של חיל המודיעין ושירת כקצין המודיעין של מזכירו הצבאי של ראש הממשלה, הקצין הצעיר ביותר ששירת בתפקיד זה. "תפקיד מרתק, אסטרטגי, שנמצא במוקד קבלת ההחלטות הלאומי", מספר בליצר.

במקביל לשירותו, למד לתואר שני במשפטים באוניברסיטת בר-אילן ובגיל 24, עם שחרורו, התבקש להקים את מחלקת המחקר של מטה הסייבר הלאומי ולעמוד בראשה. שם הוביל את גיבוש מדיניות ישראל בתחום הסייבר וסייע לחברות ישראליות על ידי קידום שותפויות מסחריות בינלאומיות עם חברות זרות, כמו מורגן סטנלי, קימברלי קלארק והיטצ'י.

ב-2016 החליט לנצל את הידע הרב שצבר ויצא בשליחות משרד החוץ לסבב הרצאות ברחבי העולם בנושא חדשנות ישראלית בכלל ובתחום הסייבר בפרט. עם חזרתו לישראל התמנה למנהל ההשקעות בגלילות קפיטל. הקרן, שהוקמה ב-2011, מנהלת 125 מיליון דולר המושקעים בחברות ישראליות הנמצאות בשלב התחלתי.

השאיפה של בליצר היא להמשיך ולסייע לקרן להשיג את מטרותיה וכן לסייע ליזמים ולחברות ישראליות לצמוח ולהפוך לבינלאומיות. הוא ממשיך להרצות בארץ וברחבי העולם על תחום הסייבר, החדשנות הישראלית ומקורות העוצמה של תעשיית ההייטק הישראלית, ובפרט מקדיש זמן כדי להעביר תכנים אלה לסטודנטים ולתלמידים צעירים במרכז ובפריפריה.