אלעד רום

דוקטור למשפטים וסנגור פלילי, בן 30

"ד"ר אלעד רום הוא אישיות בולטת בתחום המשפט ובהחלט ראוי להכרה שכזו", אומר שופט בית המשפט העליון (בדימוס) אליקים רובינשטיין ומוסיף, כי "הישגיו בתחום המשפט מרשימים במיוחד לאור גילו הצעיר".

בגיל 20 סיים רום את לימודי המשפטים באוניברסיטה העברית ובגיל 21, במקביל ללימודיו לתואר השני, שימש כמרצה למשפטים. אחרי שירותו הצבאי עבר לארה"ב ושימש כחוקר אורח באוניברסיטת ייל ובאוניברסיטת טורונטו, כחלק מעבודת הדוקטורט שלו. כשחזר לארץ, מונה לרכז דוקטורנטים באוניברסיטה העברית ובשנת 2014 הפך לדוקטור למשפטים הצעיר ביותר בתולדות המדינה, תוך שהוא שובר את שיאו של אהרן ברק, שקיבל את התואר בגיל 27. עבודת הדוקטורט של רום זכתה במספר פרסים ישראליים ובינלאומיים, ביניהם פרס דיוויד ויינר למחקר בתחום האתיקה.

בשנים האחרונות שימש רום כעוזרו המשפטי הבכיר של המשנה לנשיאת בית המשפט העליון סלים ג׳ובראן. ב-2015 פרסם את ספרו הראשון "טעות בחוק הפלילי", שצוטט עשרות פעמים בפסיקות בית המשפט העליון וכיום מתורגם לאנגלית ולגרמנית. לא מכבר החל בקריירה במגזר הציבורי ובמחקר העוסק בחוקתיות במשפט הפלילי. "הישגיו של רום, מחקרו פורץ הדרך ועבודתו בבית המשפט העליון הביאו אותו לגיל 30 עם רזומה, שאחרים משיגים בגיל 40 ואף מאוחר יותר", אומר רובינשטיין.