אסף בורגר

מוזיקאי, מפיק ויוצר בינלאומי, בן 30

הדאבסטפ, ז׳אנר המוזיקה האלקטרוני, הפך את אסף בורגר ליוצר ולמפיק מוביל בתעשיית המוזיקה האלקטרונית הבינלאומית: בעולם הוא ידוע בתור בורגור, מייסד חברת הקלטות, מפיק, די.ג'יי ותופעה, שמחבר בין הדאבסטפ למטאל. אל העולם הגדול הגיע בורגר אחרי שחרורו מצה"ל, עם סינגלים שהפיק והעלה ליוטיוב ולמייספייס. יום אחד קיבל פנייה להופיע בפסטיבל גדול בבלגיה, ומשם הקרירה החלה לזנק.

הוא החל להופיע באירופה, חתם עם סוכנות באנגליה ובאוסטרליה, הופיע בארצות הברית וכיום חתום באחת מסוכנויות הטאלנטים הגדולות בעולם – Paradigm. ״הכל צמח מהר והתגלגל כמו כדור שלג", הוא מודה. "התחלתי להופיע בחו"ל עם אמנים, כמו מיילי סיירוס וג׳וסי ג׳יי, ולעבוד על פרויקטים נוספים במקביל". סיירוס, אגב, שאיתה הוציא סינגל ב-2012, אחראית לא מעט לבאזז שהצליח לצבור סביבו בשנים האחרונות.

ההצלחה בהחלט השתלמה. בורגר, שלמד עד כיתה ט׳ בבית הספר לאמנויות בתל אביב ולאחר מכן המשיך לתיכון תלמה ילין, שם למד הפקה מוזיקלית ונגינה על סקסופון, תופים ופסנתר, רכש לפני כשנתיים בית מפואר בשטח של 270 מ"ר ובשווי 2.3 מיליון דולר במערב הוליווד, שם הוא חיי את החיים הטובים.

בורגר ממשיך להופיע בפסטיבלים הגדולים והנחשבים בעולם. יש לו לייבל עצמאי, Buygore, שתחתיו הוא מפיק פסטיבלים ומקיים שיתופי פעולה עם אמנים בינלאומיים. האלבומים והסינגלים שלו מושמעים ונמכרים במיליוני עותקים באייטיונס ובספוטפיי (1.5 מיליון השמעות בחודש), ויש לו למעלה מ-700 אלף עוקבים באינסטגרם וכמעט שני מיליון עוקבים בפייסבוק. בהמשך הוא מקווה להגשים חלום נוסף – להוציא אלבום ג׳אז ולצאת איתו לסיבוב הופעות בינלאומי.