ארטיום דולגופיאט

מתעמל, סגן אלוף העולם בתרגיל קרקע, בן 20

רב"ט ארטיום דולגופיאט, רק בן 20, מחזיק בהישג הגדול ביותר של מתעמל קרקע ישראלי אי פעם: הוא סגן אלוף העולם בתרגיל קרקע. התואר המכובד הביא לבחירתו כספורטאי השנה של הוועד האולימפי בישראל לשנת 2017.
דולגופיאט התחיל להתאמן בגיל שש, בעיר הולדתו דנייפרופטרובסק שבאוקראינה, וזכה פעמיים בתואר אלוף אוקראינה לילדים. בגיל 12, בלי לדעת מילה בעברית, עלה ארצה עם אביו ואמו, ויום אחרי הנחיתה כבר התייצב אצל המאמן החדש שלו, סרגי וייסבורג, להתמודד עם אימון בחום הישראלי של חודש יולי. "המאמן שלי באוקראינה כבר דאג שיהיה לי מאמן ישראלי ברגע שאגיע לארץ, כדי שאמשיך מאיפה שהפסקתי", מספר דולגופיאט. "יום אחרי שנחתנו כבר הגעתי לראות את האולם".

חודשיים אחרי העלייה התחיל דולגופיאט את לימודיו בבית הספר, אך במהלך כיתה י"א פרש, כי הלימודים הפריעו לאימונים. הוא ייצג את ישראל פעמיים באליפות העולם (2015, 2017) ושלוש פעמים באליפות אירופה (2015, 2016, 2017). בשנה הקרובה ישקיע דולגופיאט את מירב מאמציו בהכנות לאליפות אירופה, לאליפות העולם וכמובן, לחלומו הגדול – אולימפיאדת טוקיו בשנת 2020.

"כל עוד הגוף נותן לי, אני לא רואה את עצמי בשום תחום אחר", הוא אומר. "כשאהיה זקן וכבר לא אוכל להתחרות, אני מאמין שאמצא לי איזו עבודה".