הדס גוזלן

קב"טית המועצה האזורית בקעת הירדן, בת 29

כבר שמענו על רבש"ציות, שהן רכזות ביטחון ביישובים, אבל על קב"טית האחראית על מועצה שלמה (5,500 תושבים ב-21 יישובים) – טרם שמענו. כזאת היא הדס גוזלן, בת 29, נשואה לעמרי ואם לארבעה ממושב תומר, שנכנסה לפני כשלושה חודשים לתפקידה כקב"טית המועצה האזורית בקעת הירדן.

"אני אוהבת מאוד את מה שאני עושה ואני חושבת שזה חשוב", היא אומרת. "מבחינתי, כל כולי בתפקיד למען היישובים. אני לומדת כל כך הרבה מדי יום. אני עושה כל מה שאני יכולה כדי לתת לתושבים, לרבש"צים ולהתיישבות את כל מה שצריך מבחינת ביטחון".

גוזלן השתחררה מצה"ל בדרגת סרן, לאחר ששירתה כקצינת שלישות ביחידות שונות. באחד מתפקידיה, כשהיתה קצינת השלישות של חטיבה 7 (של חיל השריון), פגשה את בעלה, שהיה מ"פ במקום. "אחרי לבטים קשים החלטתי להשתחרר", היא אומרת. "חוסר היציבות, המרחק והילדים שכנעו אותי להחליף לאזרחי".
עם שחרורה ניגשה גוזלן למכרז להקים ולנהל מוקד חירום ייחודי המאויש על ידי חיילים ואזרחים. גוזלן זכתה במכרז והקימה חמ"ל, שלדבריה, מחזק את שיתוף הפעולה בין ההתיישבות לצבא. למזלה, כשקב"ט המועצה הוותיק היה אמור לסיים את תפקידו, גוזלן נטלה על עצמה תפקידים נוספים, יצאה להשתלמויות וקורסים ובמקביל סיימה את לימודי התואר במדעי המדינה ומשאבי אנוש. ההתמדה והמקצוענות שלה לכדו את תשומת ליבו של דוד אלחייני, ראש המועצה, שראה בה מועמדת ראויה להחלפת הקב"ט. אחרי שלוש שנים במוקד החירום זכתה גוזלן במכרז לתפקיד קב"ט המועצה.

"יש הרבה נשים שיש להן פוטנציאל אדיר, אבל כשאין מנהל תומך – זה לא באמת יכול להצליח", אומרת גוזלן. "אלחייני תמיד גרם לי להרגיש שהוא סומך עליי ונתן לי גיבוי מלא".