חסאן טואפרה

סגן מנהל רשות החברות הממשלתיות, בן 30

מסלול חייו של חסאן טואפרה, שנולד וגדל בכפר מראר, השתנה כשבגיל 16 התקבל לבית הספר למדעים ואמנויות בירושלים. עם סיום התיכון, התחיל להתנדב במסגרות שונות ביפו וכאשר הבין כי אהבתו הגדולה היא למספרים, נרשם ללימודי תואר ראשון בחשבונאות וכלכלה באוניברסיטה העברית, שאותו סיים בהצטיינות בשנת 2009. את ההתמחות עשה בפירמת רואי החשבון סומך-חייקין וכבר במהלכה קיבל לידיו תפקיד של מנהל צוות הביקורת בפירמה.

הרצון לעשייה ציבורית הביא אותו בשנת 2012 לעבודה ברשות לניירות ערך, שם פיקח על תחום חברות הנדל"ן. במקביל השלים לימודי תואר שני במינהל עסקים עם התמחות במימון באוניברסיטה העברית, אשר גם אותו סיים בהצטיינות.

בשנת 2015 החל את עבודתו ברשות החברות הממשלתיות בתפקיד רכז חשמל וחינוך, שבמסגרתו הוביל מהלכים של שינוי מבני בחברות הממשלתיות ואת הרפורמות בחברת החשמל ובמשק החשמל. "הוא הוביל פרויקט סבוך המערב מספר גופים גדולים והצליח להביא את חברת החשמל לרווחיות", אומר אורי יוגב, מי ששימש עד לא מכבר כמנהל הרשות.

לאור ההצלחה, החליט יוגב למנותו לתפקיד סגן מנהל הרשות, כשהוא רק בן 29. היום מוביל טואפרה את ניהול הכספים והבקרה של הרשות: תוכניות יעדים אסטרטגיים, הנפקות החברות הממשלתיות, פיתוח עסקי וחדשנות. טואפרה הוא הצעיר ביותר בתולדות רשות החברות הממשלתיות שמכהן בתפקיד כה בכיר. "העשייה הציבורית מלאה באחריות ובסיפוק. אני מזמין כל אחד שזה בדמו, להצטרף ולהשפיע בעשייתו על כל אזרח ואזרח", מסכם טואפרה.