יבגני דיברוב

שותף מייסד ב-Armis, בן 29

״כרגע אני ביוסטון, עוד יומיים אהיה בדטרויט ואז בבוסטון״, מתאר יבגני דיברוב את לוח הזמנים שלו. "זאת תקופה מרגשת, אנחנו מרחיבים את הפעילות שלנו די מהר״.

הפעילות המדוברת היא Armis, חברת אבטחת סייבר בתחום ה-IoT הלוהט, שהקים דיברוב יחד עם נדיר יזרעאל כחודש אחרי האקזיט של Adallom, חברת אבטחת הסייבר שנמכרה למייקרוסופט תמורת 320 מיליון דולר. דיברוב היה העובד הראשון של החברה. "הייתי סמנכ״ל פיתוח והייתי מעורב בכל ב-Adallom. זה היה מסע מרגש ומדהים שהכין אותי לשלב הבא", הוא אומר. "אחרי האקזיט לא היו לי הרבה לבטים, והשארתי הרבה כסף מאחור כדי לעשות את מה ששאפתי לעשות״.

דיברוב נולד באוקראינה ועלה לישראל בגיל ארבע. הוא שירת ביחידה טכנולוגית בחיל המודיעין ואז למד הנדסת חשמל ומדעי המחשב בטכניון. ״מה שמשך אותי תמיד הוא השילוב של טכנולוגיה והממד העסקי שלה״, הוא אומר ומיישם. לאחר הצבא החל לעבוד במלנוקס ואז, כאמור, הגיע ל-Adallom: ״אף אחד מאיתנו לא הבין בביזנס, וזה מה שהפך את ההזדמנות הזאת לכל כך ענקית. למדתי המון כי הייתי מעורב בצורה כזאת או אחרת בהמון פרויקטים שונים בחברה. זה עזר לי להגיע לאן שאני נמצא היום״.

לפני כשנה עברו דיברוב ויזרעאל לקליפורניה בעקבות Armis, שכבר הספיקה לגייס 17 מיליון דולר ומעסיקה כיום כ-50 עובדים בישראל ובארצות הברית. ״מה שריגש אותי ב-IoT היה כמות המכשירים ומגוון הפרוטוקולים. המציאות החדשה נוגדת אנטי-וירוס קלאסי, והבעיה הזאת הולכת ונהיית רלוונטית וגדולה״, הוא מסביר. ״זאת הזדמנות עצומה״.