ישראל גורט

האקר ומומחה סייבר, מייסד Reflectiz, בן 27

ישראל גורט נולד בחיפה, למד בחיידר ואז בישיבת גור. יחד עם זאת, הוא האקר ומומחה סייבר, מייסד Reflectiz, סטארט־אפ שמאפשר שליטה רבה יותר בפרונט־אנד של אתרי האינטרנט. "אבי עבד כמנהל אגף תמיכה וניהול פרויקטים במחלקת המחשוב של משרד השיכון בירושלים, כך שכבר מגיל צעיר הכרתי את עולמות המחשוב", מספר גורט.

כשזיהה האב שבנו מתעניין בתחום, הביא לו ספר לימוד של שפת #C, שהיתה חדשה באותה תקופה. "לא ידעתי אנגלית כלל, ולמעשה את האנגלית הראשונית שלי למדתי מהתכנות", הוא מספר בחיוך. "מתוך ההקשר התכנותי הבנתי ש־if זה 'אם' ו־true זה 'אמת/נכון'".

גורט המשיך ללימודים בישיבה ואז התחתן, עבר לבני ברק והתחיל ללמוד בכולל, לימודים שאותם עזב, בין היתר משיקולים כלכליים. "התחלתי לעבוד בחברה לפיתוח תוכנה. לאחר כשלוש שנים בחברה שבהן התקדמתי ולמדתי תחומים נוספים, ראיתי מודעת דרושים לתפקיד בעולם הסייבר", הוא מספר.

גורט החליט להתקדם הלאה וקיבל את התפקיד. הוא המשיך ללמד את עצמו שפות ותוכנות חדשות עד שהתפקיד נהיה קטן מדי לממדיו. "כשהחלטתי שאני עומד לעזוב את החברה כדי להקים סטארט־אפ, התחלתי לחפש פרצות באתרים הגדולים בעולם כדי לקבל כסף עבור ההתחלה", הוא אומר. "במהלך המסע הזה מצאתי פרצות חמורות בג'יימיל, Outlook, פייסבוק ועוד".

גורט קיבל פרסים כספיים על גילוייו והשקיע אותם במיזם משלו. לפני כשנה וחצי הקים יחד עם עידן כהן, שהיה המנהל שלו בחברה הקודמת שבה עבד, את Reflectiz. מערכת שסורקת אתרים ומשווה מדדים כמו זמני טעינה, איכות פרסומות ונוחות גלישה לטווחים הרצויים באמצעות אינטליגנציה מלאכותית. ״זה כמו שאצל בן אדם מסתכלים על לחץ דם ודופק״, הוא מסביר. בינואר גייס המיזם מיליון דולר ממשקיע פרטי ומהמדען הראשי, וכיום המוצר מוכן ובקרוב יתחיל גיוס נוסף.