מלך זילברשלג

כתב ומגיש ב"כאן", בן 21

אלימלך (מלך) זילברשלג הוא ככל הנראה כוכב הרשת החרדי המצליח ביותר בישראל. עם מאות אלפי עוקבים בפייסבוק ובטוויטר, הוא מצליח לגעת בכל קשת האוכלוסייה – חילונים ודתיים, גברים ונשים, צעירים ומבוגרים. אולי מה שבעיקר מושך את תשומת הלב היא העובדה שחיצונית, זילברשלג נראה כטייפקאסט המושלם של "ילד טוב ירושלים", אך כשהוא פותח את הפה, מתגלה מוחו החריף והציניות המשויפת.

זילברשלג, בן חסידות ויז'ניץ, גדל בירושלים ובגיל 15 עבר עם משפחתו לחיפה. בתאגיד השידור הציבורי החדש זיהו את הפוטנציאל ולפני שנה וחצי חטפו אותו מיד למחלקת הדיגיטל. שם, במסגרת הערוץ יוטיוב של כאן, הוא מעלה סרטונים שחושפים את הציבור הרחב, בקלילות ובשנינות רבה, אל עולמו של החרדי. כך למשל אפשר למצוא סרטונים כמו "איך מתנהל שידוך במגזר החרדי", "מה עושים החרדים באינטרנט" ו"האם כל החרדים נראים אותו דבר?" – כשכולם קיבלו עשרות אלפי צפיות.

אף שהוא עובד במרכז, חי בלב העולם החילוני ונראה ונשמע כמו שילוב בלתי אפשרי בין היפסטר לחרדי, הוא לא מרגיש צורך לעזוב את בית הוריו בחיפה. "אני מעדיף את המגורים עם ההורים ואני מרגיש שאם אגור לבד, אני אתפזר", הוא מספר.

אמנם ההצלחה גדולה, אך גם האש שהוא מושך אליו. יש מי שרואים את עבודתו ותכניו של זילברשלג כמתסיסים, אך בעיניו, להומור אין גבולות, והוא לא חושב שזה פסול להגיד את הדברים מהזווית שלו. "אני לא אוהב תגובות חיוביות, להגיד דברים טובים על עצמי אני יכול גם לבד. אבל תגובות שליליות בונות אותך או שהן מאפשרות הרמות להנחתה", הוא מספר ומודה: "היתה תגובה אחת שהצליחה פעם לפגוע בי, אבל אז צייצתי עליה בטוויטר וזה שחרר אותי".