שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

35# טל אוחנה

ראש המועצה המקומית ירוחם

מסלולה של טל אוחנה היה ברור כבר מהימים שבהם היתה ילדה קטנה בעיר ירוחם, שכן תמיד היא צעדה בראש – אם זה כמובילת מועצת התלמידים ומועצת הנוער או כמפקדת צוות בחוות השומר. ועדיין, בחלומות הכי ורודים שלה לא חשבה שבגיל 35 תיבחר לעמוד בראש המועצה המקומית ירוחם ותצטרף לקבוצה קטנה מאוד של נשים שנבחרו בבחירות המוניציפליות האחרונות. "אני מגיעה בחיל וברעדה, בתקווה להצליח לדבר אל ליבם של אנשים ולהותיר בהם שאר רוח, שמעניק תקווה, משמעות, שייכות, גאווה", היא אומרת.

אוחנה, בעלת תואר ראשון בסוציולוגיה ותואר שני במדיניות ציבורית, שעדיין גרה בבית הוריה בירוחם – התמודדה לתפקיד לאחר כחמש שנים שבהן כיהנה כחברת מועצת ירוחם וכסגנית ראש המועצה מיכאל ביטון (היום, ח"כ טרי בכחול לבן).

"אחרי חצי שנה בתפקיד בשבועות האחרונים נרשמה עקומת הצמיחה הגבוהה ביותר שלי", מספרת אוחנה. "זה קרה כי המציאות חייבה אותי לעבור מלדבר על ההכרח ליצור שדות כלכליים חדשים לחובה לחולל אותם. החלטתי להילחם כדי שהמעבר בין עידן התעשיות המסורתיות לעידן הטכנולוגי יתבצע עם מקסימום אחריות אישית של התושבים לעתידם, לצד מחויבות אסטרטגית ארוכת טווח של המדינה ושלנו לעוגני תעסוקה מגוונים בשכר גבוה". אחד העוגנים האלה, היא תעשיית הקנביס הרפואי, שאוחנה פועלת כדי לחזק בעיר. החודש הוחלט על הקמת ועדה ממשלתית לקידום הפיכתה של ירוחם למרכז גידול ועיבוד קנאביס.