שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

24# יפעת אורון

מנכ"לית לאומיטק

יפעת אורון היא מייסדת שותפה ומנכ"לית לאומיטק, זרוע ההייטק של לאומי, זה חמש שנים.

לאומיטק היא פלטפורמת הבנקאות של בנק לאומי לסקטור ההייטק ומציעה מוצרים מותאמים לתעשייה לצד קשרים עם משקיעים ונותני שירות חיצוניים.

יפעת אורון היא בתו של יורם אורון, ממייסדי קרן ההון סיכון וורטקס, שבה כיהנה כשותפה ומשקיעה בחברות טכנולוגיה עד שעברה ללאומי. קודם לכן כיהנה כבנקאית השקעות בג'יי.פי. מורגן אנד צ'ייס בארה"ב, שם בילתה גם חלק ניכר מילדותה. "בגיל 16 נסעתי בעקבות משפחתי לארה"ב, נשלפתי מהתיכון המוכר, מהחברים הקרובים שעימם גדלתי, ונחתתי בתיכון בארה"ב. ההתנסות של התחלה חדשה במקום זר היתה בדיעבד אינסטרומנטלית להרבה דברים אחרים שעשיתי במהלך חיי מאז ועד היום", היא מספרת.

לדבריה, בישראל, כמו בעולם, לא רואים מימוש מלא של פוטנציאל ההון האנושי של העוסקים בטכנולוגיה. "יש לנו משימה והיא להגדיל את המאגר של הטאלנט הטכנולוגי שלנו, כי זהו אחד מהמשאבים החשובים ביותר שיאפשרו למדינת ישראל להמשיך ולפרוח. זה יכול להיעשות על ידי עידוד הכנסת אוכלוסיות שאינן תופסות את חלקן היחסי, כמו ערבים, חרדים ונשים. יש בעיה עולמית של נשים שנמנעות מעיסוק בתחומים טכנולוגיים, ולתפיסתי, יש חשיבות רבה בקידום הנושא אצל נשים כבר מגיל צעיר ובמסגרת מערכת החינוך".