שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

41# מירי ארנטל

מייסדת עמותת "זיכרון מנחם"

לאחר מות בנם מנחם, שנאבק מעל 14 שנה במחלת הסרטן – החליטו מירי וחיים ארנטל להקים עמותה שתעניק תמיכה וסיוע לילדים חולים ולמשפחתם, לאור הניסיון הרב שצברו על בשרם.

העמותה שפועלת משנת 1990 מפעילה מערך של אלפי מתנדבים, היא מפעילה בין השאר בירושלים מרכז אירוח לחולים המטופלים בעיר, מפעילה מערך תרומות שיער ומאגר תרומות דם. "השנים האלה הפכו אותי יותר מהכל למה שאני היום", אומרת ארנטל ומוסיפה, "מעל הכל הן לימדו אותי פרופורציות, להבדיל בין טפל לעיקר, לימדו אותי להעריך את מה שיש, להוקיר תודה על הדשא שלי ולא להסתכל לזה של השכנים".

מירי, שנולדה וגדלה בירושלים, מתמודדת לאורך חייה עם מחלת הפוליו של אחיה הצעיר. עוד בילדותה היתה מתנדבת במוסד שיקומי בעזרה לחולים ובסיוע למשפחות מצוקה. בני הזוג ארנטל ממשיכים להתמודד עם אתגרים רבים גם בימים אלה, כשנכדתם נולדה עם תסמונת נדירה שבעקבותיה היא מרותקת לכיסא גלגלים.

בשנת 2017 נבחרה מירי להדליק משואה בטקס הדלקת המשואות הנערך ביום העצמאות. במוצאי יום העצמאות האחרון הוענק לזוג ארנטל ולעמותה פרס ישראל למפעל חיים.

"כסבתא לנכדה עם צרכים מיוחדים, כמי שהתנדבה שנים במוסדות לחולי נפש, אני מאחלת שנדע לקבל את השונה ולהכיל אותו. נהגו כלפי האחר כפי שהייתם רוצים שינהגו כלפיכם וכלפי יקיריכם", מסכמת ארנטל.