שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

31# קרינה אודינייב

מייסדת שותפה של קורטיקה

קורטיקה היא חברת בינה מלאכותית שהוקמה ב-2007 ומעסיקה כיום מעל מאה עובדים. החברה מבוססת על אלגוריתמים שמנסים לחקות את הצורה שבה פועל המוח האנושי, כאשר הוא מנסה לעבד את המידע שמגיע אליו וללמוד. אותו מנגנון מצליח ללמוד על שינויים ולהתאים עצמו אליהם בזמן אמת.

בהתבסס על הטכנולוגיה של קורטיקה, שגייסה עד היום כ-70 מיליון דולר בשלושה סבבי גיוס, פועלות כמה חברות נפרדות, הנמצאות בבעלותה ומתרכזות בפיתוח מוצרים בתחומים שונים: מרכבים אוטונומיים ורחפנים, דרך בדיקות ביטחון אוטומטיות בשדות תעופה ועד ערים חכמות.

קרינה אודינייב, שעלתה לארץ בשנת 1994 מאוזבקיסטן, גדלה במצפה רמון והשקיעה, לדבריה, רבות בלימודים וברכישת השכלה. "מערכת החינוך היא אחד מהכלים הכי משמעותיים שעומדים לרשות האדם להתפתחות ולהגשמה עצמית", היא אומרת. במהלך שירותה הצבאי ביחידת 8200 פגשה את יגאל רייחלגאוז, שותפה העתידי בקורטיקה, והשניים המשיכו יחד ללימודי ביולוגיה בטכניון. "התחלנו את חקר המוח בפרויקט גמר בתואר ראשון, ואז עשיתי מסלול ישיר לדוקטורט בהנדסה ביו-רפואית בהנחיית ג'וש זאבי (השותף השלישי בקורטיקה). לא השלמתי את הדוקטורט בסופו של דבר, כי במקום להגיש את העבודה הגשנו שלושה פטנטים". זה היה הבסיס לקורטיקה.