שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

אורית דולב

מעצבת טכנולוגיה, בת 30

"המנכ"לים שנפגשים איתי נורא אוהבים את השעה הזו שנקבעה להם בלוח הזמנים", אומרת אורית דולב, מעצבת טכנולוגיה, שתחת ידיה יצאו מוצרים שנמכרים היום בחנויות ברחבי העולם ונמצאים בשימוש על ידי מיליונים. "לוחות הזמנים של המנכ"לים נורא אפורים, ופתאום בפגישה איתי חושבים על מוצרים חדשים, על החזון ועל העתיד של החברה".

אורית הגיעה מתחום העיצוב התעשייתי, שבו מעצבים מוצרים פיזיים, אך בשנים האחרונות היא "מעצבת חוויות שיושבות על התפר בין העולם הפיזי לדיגיטלי" והיא בין המעצבים היחידים בעולם שמתעסקים בתחום הזה, שכולל, בין היתר, מדפסות תלת-ממד, מחשוב לביש, מציאות מדומה ורבודה.

ייתכן שנתקלתם כבר באחד המוצרים שעיצבה דולב, מבלי לדעת שהיא אחת הדמויות שעומדות מאחוריהם. לוג'יטק, נספרסו ו-ב.מ.וו הן רק חלק מהחברות שאיתן עבדה, ותוכלו למצוא מוצרים שעיצבה בחנויות אפל מסביב לעולם.

אחד הפרויקטים היותר מסקרנים של דולב הוא NOMAD – כלי נגינה דיגיטלי לטיולים. זהו פרויקט אישי שנולד אצלה בעקבות הרפתקאות הטיולים הרבות שהיו לה לאורך השנים.

"כשאני מבקרת בכפר נידח בהודו או באי קטנטן בפיליפינים, יושבת עם המקומיים ורואה איך הם חיים – זה הופך אותי למעצבת טובה יותר, כי אני מביאה את הדברים האלה חזרה אל שולחן השרטוטים, וזה הופך בסוף למוצרים שמגיעים למיליונים", אומרת דולב.

היא נולדה למשפחה של מהנדסים ומאז שהיא זוכרת את עצמה, היא מעצבת ובונה. בצבא שירתה ביחידת 8200, שם נחשפה לאתגרי הטכנולוגיה, ובשנקר למדה תואר ראשון בעיצוב תעשייתי. "עם הזמן הבנתי את הפוטנציאל שיש לטכנולוגיה לשפר איכות חיים, ומאז ועד היום המחשבה הזו בעצם מלווה אותי".

בין פרסים בינלאומיים שונים שבהם זכתה, דולב היא הישראלית הראשונה שזכתה בפרס RedDot בסינגפור. מדובר באחד מהפרסים החשובים ביותר בעולם העיצוב, מעין "אוסקר" של הענף.

"יש לי מזל גדול שהעבודה שלי היא גם התחביב שלי. אני מתעוררת כל בוקר עם חיוך, ומרגש אותי כל פעם מחדש להבין שהדברים שעליהם אני עובדת משפיעים על חיים של מיליונים ברחבי העולם", מסכמת אורית.