שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

טל זקון

מנהל האקסלרטור, The Junction, בן 27

טל זקון תמיד ידע מה הוא רוצה לעשות – להוביל. זקון, יליד דרום אפריקה שגדל ברמת גן, המשיך לשירות כקצין ביחידה מובחרת וללימודי מינהל לעסקים במרכז הבינתחומי הרצליה. "לפני שנה פניתי בלינקדאין לג'וני סאקס, שותף בקרן F2 Capital. אמרתי לו שמעניין אותי הון-סיכון ושאשמח לשבת איתו", מספר זקון. "ג'וני אמר שאין לי ניסיון, ואני אמרתי לו 'בסדר, אעבוד בחינם'. וככה הכל התחיל".

היום הוא משמש כמנהל כללי בקרן ועומד בראש האקסלרטור The Junction, אחד הוותיקים והמוכרים בישראל, שפועל תחת F2 Capital. מדי שישה חודשים מתקבלות לתוכנית חמש חברות, והן מקבלות 100 אלף דולר ותנאים נוחים. "המטרה שלנו היא לנקות את הרעשים שיש לחברות כשהן מתחילות לעבוד", הוא מסביר. "האקסלרטור נותן להן כסף, משרדים, משתף אותן עם הקשרים שיש לשותפים בקרן ועוד. בסיום המחזור הצוות ב-The Junction בוחר חברה או שתיים להשקעות המשך. אנחנו משקיעים בממוצע 1.5-2 מיליון דולר בחברה".

מלבד החזון של זקון להפוך את The Junction לאקסלרטור הטוב בישראל, הוא פועל כדי להנגיש את עולם הסטארט-אפים לאוכלוסיות מגוונות, בין היתר באמצעות ישיבה בוועד המנהל של עמותת יזמות קרבית, שמקרבת את ההייטק לחיילים לוחמים. "אנשים שהיו ב-8200 יודעים המון על טכנולוגיה, וכולם חוטפים אותם", הוא מסביר. "לוחם שמסיים מסלול קרבי לא יודע הרבה על עולם ההייטק, ובשביל זה אנחנו שם".