שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
לוגו פורבס ישראל

30# ליהי שחר ברמן

מנהלת תוכנית מפרץ חיפה ברשות מקרקעי ישראל

אם היה יוצא סרט המשך ל"ארין ברוקוביץ", אין ספק שד"ר ליהי שחר ברמן, הייתה מככבת בו בתפקיד הראשי.
מאקטיביסטית שמחלקת פליירים במפרץ חיפה ומעבירה הפגנות וחוגי בית רועשים תחת ביתו של שר האוצר לשעבר, משה כחלון, היא עברה לנהל ולהיות אחראית על תוכנית מפרץ חיפה ברשות מקרקעי ישראל. האבולוציה הושלמה.

אפשר לומר שתפסתי את ליהי ביום היסטורי, בדיוק הוחלט היום בממשלה, בפה אחד, לבחון את עתיד בתי הזיקוק. " תוך 90 יום, הממשלה צריכה להחליט, האם לקבל את התוכנית של רשות מקרקעי ישראל ולפנות את כל התעשיות של מפרץ חיפה או לחילופין לתת לתעשיות בבתי הזיקוק לגדול" היא מסכמת את ההחלטה ההיסטורית.

המטרה של התוכנית, היא לסגור את בתי הזיקוק שמהווים המוקד הכי משמעותי לזיהום אוויר וקרקע במפרץ חיפה וליצור מרקם אורבני, עיר חדשנית עם הייטק ותשתיות מאפס.

ד"ר ליהי שחר ברמן, בוגרת שלושה תארים להנדסה ביו- רפואית, אמא ל2 ובוגרת תכנית "ממשק" לאקולוגיה ומדעי הסביבה, תוכנית שאפשרה לדוקטורים להשתלב בתפקידים במשרדי הממשלה ולתת להם להשפיע על המדיניות שלהם וכך נכנסה ליהי, מההפגנות ישר למשרד מקבלי ההחלטות.

2020 היא שנה שהתאפיינה במחאות, אלפי אנשים יצאו לרחובות להפגין וקבוצות שלמות התאגדו לראשונה. "אקטיביזם זה חשוב, להפגין ולמחוא זה יסוד הדמוקרטיה" אומרת שחר ברמן ומביאה את הטיפים שלה למפגין המתחיל, "חשוב להביא למחאה את כל המעטפת, מהפן התקשורתי עד לפן הלוביסטי אבל הכי חשוב זה לבוא עם יד מושטת" מסכמת שחר ברמן, שהיא וחבריה כונו בעבר "כאב ראש מלמד" ע"י שר האוצר לשעבר, משה כחלון.

בסוף יוני, עלתה סדרה דוקומנטרית בת 3 שלושה פרקים להוט 8 שליוותה את הפעילות האקטיביסטית של ליהי וחבריה.

" סדרה שצריך להקרין בשיעורי אזרחות" נכתב בביקורות על הסדרה, אירוני שדווקא היום, שליהי מאחורי השולחן בתפקיד מקבלת ההחלטות על מפרץ חיפה יוצאת סדרה שמתארת את המאבק שלה כאקטיביסטית.
"
המצפן שלי, מכוון לרגע שיורידו את השאלטר בבתי הזיקוק, אך אני מאחלת שהסדרה תגדל עתיד של ילדים שאכפת להם מהסביבה".