שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
לוגו פורבס ישראל

3# ד"ר שרון אלרעי- פרייס ופרופ' סיגל סדצקי

ראשות שירותי בריאות הציבור (בהווה ובעבר)

כשפרצה לחיינו הקורונה בסוף חודש פברואר, עמדה פרופ' סיגל סדצקי (60) כצלע חשובה בטריו שכלל גם את מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב, והמשנה שלו, פרופ' איתמר גרוטו. היא ישבה אז קרוב אל צמרת מקבלי ההחלטות, השפיעה באופן הישיר על ניהול משבר הקורונה בימיו הראשונים והפכה לפנים המקצועיים שהציגו בפני הציבור את המציאות המורכבת אליה נכנסנו. עמדתה המקצועית המחמירה מצאה אוזן קשבת אצל ראש הממשלה נתניהו והובילה למדיניות הקפדנית שהתוותה אז.

סדצקי היתה אחד הקולות הבולטים שהתריעו בזמן היציאה מהסגר הראשון על חוסר המוכנות של המערכת, על המחסור החמור בתקני מומחים לחקירות אפידמיולוגיות ועל הפתיחה המהירה מדי של המשק. זמן קצר לאחר מכן הגישה את התפטרותה.

את המשימה הלאומית הקשה, המושכת הרבה מאוד ביקורת, הסכימה ליטול על עצמה ד"ר שרון אלרעי־פרייס (46). להבדיל מקודמתה, היא ידעה היטב לאיזה מטבח לוהט היא נכנסת, גם אם סמכויות התפקיד ומרכזיותו צומצמו, כשכובד המשקל עבר אל הפרויקטור פרופ' רוני גמזו.

ועדיין, לצד הביקורת הטבעית, רבים משבחים את קור הרוח והמקצועיות הבולטת שמפגינה ד"ר אלרעי־פרייס בתקופה הראשונה בתפקיד. לא הרבה גורמי מקצוע היו מוכנים או יכולים לעמוד באש הצולבת שמושך התפקיד המאתגר ולעת עתה נראה שהיא עושה זאת במינון הנכון.