שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

אבידור ברטוב

ממייסדי Axonius, ‏26

"מגיל עשר הייתי דבוק למחשב", מספר אבידור ברטוב. "בגיל 13 מכרתי באלף שקל לשכן שלי, טכנאי מזגנים, אתר אינטרנט שבניתי עבורו. תחום אבטחת המידע משך אותי ומאוחר יותר הייתי מה שמכונה בתעשייה 'האקר טוב' ואף הודעתי לכמה גופים גדולים שעומדים לפרוץ לאתרים שלהם", הוא נזכר.

היום עומד ברטוב, יחד עם שני שותפיו: דין זיסמן (בוגר רשימת Under 30 של 2017) ועופרי שור, בראש חברת Axonius שאותה ייסדו השלושה ביוני 2017. זיסמן, שהספיק לעבוד בחברת סייבר אחרת, הכיר את המצוקה מהשטח ופנה לשני חבריו, אותם הכיר עוד בשירותם הצבאי המשותף ב-8200.

החברה מאפשרת לארגונים לצפות בכל ההתקנים שמחוברים לרשת ולקבל מידע משלל מקורות המידע בארגון על נקודות תורפה אבטחתיות. "החיים של צוותי אבטחה בארגון כל כך קשים היום, כשכל המידע של ההתקנים שלהם פזור במגוון מערכות שונות. אנחנו עוזרים לצוותים כאלו לראות הכל במקום אחד", מסביר ברטוב, "זה כמו לגלוש בדפדפן בלשונית אחת במקום ב-70".

החברה, שמשרדיה שוכנים בארה"ב ובישראל, מעסיקה 60 עובדים המחולקים שווה בשווה בין המדינות. באוגוסט האחרון השלימה גיוס של 20 מיליון דולר שהביא את סך גיוסי החברה ל-37 מיליון דולר בשלושה סבבים. על אף שהחברה לא חושפת את גודל ההכנסות המדויק, ההערה היא כי כי מתחילת 2019 זינקו הכנסותיה ב-400%. גם בתחום הלקוחות שומרת החברה על עמימות, אך על פי פרסומים בין לקוחותיה הגדולים נמנה הניו יורק טיימס והסטארט-אפ הישראלי AppsFlyer.

ברטוב אחראי על תחום הארכיטקטורה המקצועית ומבצע משימות טכנולוגיות מסובכת. הוא אחראי להקמת התשתית הטכנולוגית של החברה.

"אם יש משפט ששמעתי מגיל קטן, הוא 'למה אתה חושב כל הזמן מה יקרה בעוד עשר שנים. תחשוב מה קורה עכשיו'. אבל אני מאמין שחזון וחשיבה ארוכת טווח הם מפתח להצלחה בעתיד", מסכם ברטוב.