שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

דני אבדיה

כדורסלן מכבי תל אביב, 19

“העתיד של דני אבדיה ב־NBA ברור לחלוטין” – כך קבע ערוץ הספורט המוביל בארצות הברית, ESPN, בניתוח שהציג אודות הכוכב הצעיר של מכבי תל אביב.

ואכן, שמו של אבדיה כבר הגיע לקבוצות המובילות בליגה טובה בעולם, ביניהן גולדן סטייט, בוסטון והלייקרס, והן שולחות כדרך קבע ציידי כישרונות לצפות במשחקים שלו במדי מכבי.

“ה־NBA זה חלום שעוד לא התגשם ואני עושה הכל בשביל לנסות להגשים אותו”, אומר אבדיה, שבינתיים נשאר עם הרגליים על הקרקע ומתרכז בהצלחת קבוצתו. “מכבי תל אביב זה שם גדול בארץ ובעולם. להיות חלק מקבוצה כזאת עם כל ההישגים וההיסטוריה, זה כבוד גדול עבורי”.

בשביל להגשים את החלום אבדיה עובד קשה. הוא קם מוקדם, מתאמן לפעמים בוקר, צהריים וערב ומקפיד להוסיף גם אימונים אישיים, ייעוץ מנטאלי ולשמור על תזונה נכונה. הוא אף נעזר בחברו לקבוצה עמרי כספי, שכבר עשה את זה וחזר השנה לארץ אחרי 10 עונות ב־NBA. “הוא מייעץ לי הרבה. כיף שיש בקבוצה שחקן שעשה קריירה מפוארת ב־NBA ויודע מה קורה שם”.

אבדיה, שגדל בהרצליה, החל לשחק כדורסל בגיל שמונה בעקבות אביו, שחקן העבר זופר אבדיה וכבר מגיל צעיר משך את תשומת הלב של ציידי הכישרונות. אולם, עבור חובבי הספורט הוא פרץ לתודעה כשהוביל את נבחרת העתודה של ישראל לשתי זכיות רצופות באליפות אירופה ב־2018 ו־2019, תוך שהוא נבחר פעמיים לחמישיית הטורניר ופעם אחת, בטורניר שנערך בישראל, ל־MVP.

על פי ההערכות, לא רק שאבדיה צפוי להיבחר בדראפט של 2020, הוא גם צפוי להיבחר בעשירייה הראשונה. נכון לעכשיו, אבדיה במקום השישי המכובד ברשימת 100 הכישרונות שישתתפו בדראפט הקרוב שהוציאה ESPN.

אם הכל ילך לפי התכנון, הוא יהפוך לשחקן הישראלי השלישי ב־NBA אחרי כספי, שנבחר על ידי קבוצת סקרמנטו קינגס במקום ה־23 בשנת 2009 וגל מקל, שנרכש ב־2013 על ידי קבוצת דאלאס מאבריקס.

“אני שואף להיות הדני אבדיה הכי טוב שאני יכול להיות”, הוא מסכם. “גם אם אני אהיה ביורוליג או ב־NBA, אני רוצה להיות דני אבדיה שממקסם את הפוטנציאל שלו, שעשה הכל ולפעמים לא ישן מספיק טוב בלילות בשביל להיות השחקן הכי טוב שאני יכול להיות”.