שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הוד מושונוב (BEMET)

מוזיקאי, 29

הוד מושונוב התחיל את הקריירה המוזיקלית שלו בגיל 12, כשהוא מסמן את כל התחנות הנכונות: יליד פרדס חנה, למד בתלמה ילין, העביר את הקיצים במכללת ברקלי היוקרתית למוזיקה בזכות מלגה מקרן אמריקה־ישראל והקונסרבטוריון הישראלי, הופיע בניו יורק והגיע למקום הרביעי בתחרות הפסנתרנים הטובים בעולם על שם ת'לוניוס מונק. אבל רגע המפנה הגיע מפייסבוק: מושונוב, תחת שם הבמה BEMET, יצר גרסה לטרק של הדי.ג'יי ההודי Nucleya: הטרק צבר חצי מיליון צפיות בתוך שעות, וכאן המריאה הקריירה של BEMET לגבהים מופלאים, בהודו ומחוצה לה. בארץ חתום מושונוב על שיתופי פעולה מוצלחים עם אסף אבידן, מתי כספי, אביתר בנאי, ברי סחרוף, שירי מימון ועוד.

מושונוב, ששירת בצה”ל כמוזיקאי מצטיין בלהקה צבאית, התחיל אחרי השחרור לעבוד כמפיק עם אסף בורגור, המוזיקאי הבינלאומי בוגר רשימת Under 30 של 2019. בורגור הכניס אותו לעולם האלקטרוני והעניק לו את שם הבמה BEMET (“אין לזה משמעות”).

מושונוב התחיל להפיק מוזיקת אלקטרו־ג’אז ושילב בה את הקייטאר, כלי נגינה עם קלידים שמנגן בפורמט גיטרה. בין היתר הפיק סאמפלים לענקית המוזיקה Loop Master. “ב־2014 חלה הפריצה והחלטתי שאני יוצא לדרך ומתחיל לעצב את BEMET”, מספר מושונוב. “התחלתי לחמם להקות כמו פרודג’י ורד הוט צ’ילי פפרז בפסטיבלים גדולים, ויצאתי להופיע בסיבוב הופעות עולמי עם להקת A-WA (שגם חברותיה בוגרות רשימת Under 30)".

במהלך סיבוב ההופעות הוזמן BEMET לנגן בפסטיבל גדול בהודו שם ניגן גם Nucleya, מה שהפך לטרק הוויראלי “Chicken Masala” שגרף 3 מיליון צפיות. הוא הוזמן על ידי ענקית המוזיקה NCM לצאת בסיבוב הופעות בהודו שבו שילב מוזיקת טוליווד (מוזיקת עם הודית) עם מוזיקה מצרית ואלקטרונית, הופיע בפסטיבל MTA בסין וניגן בפסטיבלים המובילים. ב־2017 הוציא שיר נוסף, “סבבה”, שהפך ללהיט ענק אחרי שניגן אותו בפסטיבל SunBurn, לאחריו גם הוחתם על ידי ענקית המדיה Percept לשלוש שנים.

הוא הופיע בהודו כמעט מדי סופ”ש, והמשיך לשחרר להיטים שצברו מיליוני צפיות ביוטיוב, בין היתר עם שרה גורפל, אחת הזמרות המצליחות בהודו. באפריל השנה צפוי לצאת שיר חדש עם מי שהוא מכנה “הג’סטין ביבר של הודו, וגם שיר חדש שיצא בברזיל, עם סקאזי, ואני מקווה שזה יפתח דלתות גם שם”.