שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

יערה גונר

אדריכלית, 30

יערה גונר פרצה רבות מתקרות הזכוכית של האדריכלות הישראלית. האדריכלית הצעירה, שנולדה וגדלה בהרצליה, מובילה כיום את מחלקת העיצוב של חברת הנדל”ן הבריטית LabTech ומנהלת צוות של 15 עובדים, ביניהם אדריכלים, מעצבי פנים ואוצרים. גונר אחראית על הגדרת הקו העיצובי של היחידות השונות ב־LabTech, שמנהלת בין היתר רשת חללי עבודה, יחידות דיור מעוצבות להשכרה בלונדון, חללים לאירועים וגם את פרויקט הדגל, Market, מתיחת פנים לשוק קמדן הלונדוני. הפרויקט הראשון של גונר היה דווקא בישראל, עיצוב חמש הקומות של מתחם LABS TLV.

גונר מספרת שנמשכה לעיצוב מילדות, ושתמיד חקרה את התחום. היא למדה אדריכלות באוניברסיטת תל אביב וסיימה בהצטיינות יתרה. עם תום הלימודים התחילה לעבודה בקימל אשכולות, שם הובילה את הפרויקט עתיר הפרסים לחידוש המרקם העירוני המחליף את הקריה בתל אביב. לאחר כשנה הצטרפה לצוות האדריכלים של משרד ברנוביץ-קרוננברג, משרד מוביל בענף המלונאות והמסחר, שם הובילה פרויקטים של מלונות ומסעדות יוקרה בישראל ובאירופה.

את ההשראה היא שואבת בעיקר מהתבוננות בתנועת אנשים בחלל. “אני כל הזמן בוחנת כיצד האנשים משתמשים בחלל, ואז משתמשת בזה בהגדרת הקו העיצובי של חללים שאני מתכננת”, היא מסבירה.