שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

נועה אורבך

מייסדת שותפה ומנכ”לית Helpi, ‏29

כשהיתה סטודנטית לתואר ראשון חיפשה נועה אורבך מקום להתנדב בו “בקטנה”, בתקופה שבין המבחנים. היא לא תארה לעצמה שזו תהיה משימה קשה כל כך. הגילוי המפתיע הזה הוביל אותה לאקסלרטור ליזמים חברתיים של יחידת 8200, שבסופו הקימה את Helpi, פלטפורמה לקידום התנדבויות חד פעמיות.

הפלטפורמה, אותה ייסדה עם שותפתה לרעיון דנה כהן, הושקה רשמית באפריל 2017 ומשמשת מתחילת דרכה כתוכנית הדגל של משרד הרווחה להתנדבויות עם מקרי רווחה. בנוסף, חברות עסקיות מהגדולות במשק, בינהן אינטל, HP, מיטב דש ומכבי שרותי בריאות התקשרו עם Helpi בתוכנית סדורה ומנוהלת של התנדבויות עבור עובדיהן, לאורך כל השנה.

אורבך נולדה וגדלה בתל אביב, למדה בתיכון לאומנויות במגמת המוזיקה, ואת השירות הצבאי עשתה ביחידת 8200 כמש”קית חינוך. קריירת החינוך שאותה תכננה, התחלפה כאמור אחרי לימודיה האקדמאים בקריירה של יזמות חברתית.

“בשנה הראשונה הכל היה בהתנדבות ועבדתי במקומות נוספים כדי להתקיים”, היא מספרת. כיום, Helpi, עמותה ללא מטרות רווח, זוכה לתמיכה כלכלית ממשלתית ממשרד הרווחה וגם גייסה כ־3 מיליון שקל בין היתר מהחברות השותפות וחלק קטן מקרנות.

לאחרונה נפתחה הפלטפורמה גם לקהל הרחב וכל אדם שחפץ בכך יכול להירשם ולהתנדב. בסך הכל, התנדבו עד היום במסגרת המערכת כ־5,500 איש ביותר מ־15 אלף שעות שנתרמו וסייעו לכ־15 אלף מוטבים (קשישים, ניצולי שואה, נוער בסיכון ועוד). “מספר ההתנדבויות הכפיל את עצמו מאז שנפתחה הפלטפורמה לציבור ואנחנו ממשיכות בגיוס חברות נוספות”, מספרת אורבך. “בנוסף, אנחנו עובדות על שכפול הפלטפורמה גם למדינות נוספות בעולם”.