שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
בנק הפועלים
Microsoft
Labs

דנה בובליל

30, דירקטורית ומנהלת השקעות בקרןTarget Global

כשעוברים על רשימת חברי דירקטוריון העומדים בראש ניהול קרנות הון סיכון גדולות – לא מצפים בדרך כלל למצוא אדם צעיר. אבל זה בדיוק המקרה של דנה בובליל שמכהנת כחברת דירקטוריון ומנהלת השקעות בכירה בקרן הון הסיכון Target Global.

"בכל התפקידים שלי מאז ומתמיד, כולל התפקיד הנוכחי – מעולם לא עמדתי בדרישות התפקיד 'על הנייר', היא מודה ומסמנת שלושה דברים שתרמו לה לשבור מחסומים ולנפץ תקרות זכוכית: "חריצות, סקרנות ומידה נכונה של חוצפה". לדעתה יש פחות מידי נשים בתפקידי מפתח, והיא מאמינה בכל ליבה שמעבר לקשיים ועוולות היסטוריות, זה תלוי גם בנשים עצמן ובגישה שאיתה הן באות – "תעזו! מקסימום תצליחו", היא אומרת.

"המסלול שעשיתי הוא ממש לא 'קלאסי', אבל כן מתוכנן במובן שהיה לי חשוב לעבוד בשלושת המגזרים – הפרטי, הציבורי והמגזר השלישי", היא מספרת. "התחלתי את הקריירה שלי כחוקרת במכון הישראלי לדמוקרטיה, משם עברתי למגזר הציבורי, בתור מנהלת פרויקטים במטה ישראל דיגיטלית, ומשם למגזר הפרטי – קודם לתפקיד באגף אסטרטגיה וחדשנות בלאומי קארד ואז ל- Target Global. בשנתיים האחרונות אני גם חברה בוועדות שונות בעיריית תל אביב מטעם סיעת 'רוב העיר'".

Target היא קרן הון סיכון אירופאית-ישראלית שבסיסה בברלין ומנהלת מעל מיליארד וחצי יורו. לקרן משרדים בֿתל אביב, לונדון, ברצלונה וברלין, והיא משקיעה בחברות טכנולוגיה בכל השלבים –  כשנכון להיום, הספיקה הקרן להשקיע בלמעלה מ-80 חברות, ביניהן Rapyd וErmetic הישראליות ו-AUTO1 הגרמנית, שהונפקה לאחרונה בבורסה בשווי של מעל 9 מיליארד דולר.

היעד הבא? "בתור אחת שמתכננת כל צעד קדימה למדתי שצריך להשאיר מקום להזדמנויות שצצות במהלך הדרך", היא אומרת. "אבל השאיפה היא להיות משקיעה דומיננטית בתעשיית ההון סיכון בישראל, לצד פעילות התנדבותית והשקעות אימפקט, בעיקר בארגונים שמתמודדים עם האתגרים הטמונים בבדידות ובזקנה".