שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
בנק הפועלים
Microsoft
Labs

טל סייג

30, מייסד שותף וסמנכ"ל טכנולוגיות, גרנולייט

החברה שהקים טל סייג יחד עם שותפו אסף עזרא ב-2018 מפתחת פלטפורמה שמשפרת את ביצועי שרתי הלינוקס עבור לקוחותיה. באמצעות התקנת "סוכן חכם" שמפעיל כמה שיטות של למידת מכונה בזמן אמת, מנתחים בחברה את דפוסי הפעילות של האפליקציות שרצות על השרת, ומתאימים את השרת עצמו, על ידי יצירת שינויים במערכת ההפעלה, כדי שהאפליקציות ומערכת הפעלה ירוצו בצורה טובה יותר.

סייג מדגים: "אפשר להסביר את זה באמצעות ווייז. הרבה מאוד לקוחות משתמשים באפליקציה ומבקשים מסלול חדש מפעם לפעם. כמות שרתים לא קטנה מתמודדת עם העומס כדי לאפשר לווייז לספק מסלול תוך שניות ספורות. אם הם יתקינו את גרנולייט השרתים שלהם יעבדו בצורה יותר טובה וזמן התגובה יהפוך למהיר יותר, גם אם יסתפקו בחצי מכמות השרתים", הוא אומר.

"הופתענו לשמוע שארגונים מנצלים רק 20% עד 30% מכל שרת כדי לספק סביבה יציבה עבור המוצרים שלהם. בתוך ארבעה חודשים מיום שעלינו על הרעיון הקמנו את החברה ובתוך חודש וחצי כבר גייסנו את הגיוס הראשון שלנו", נזכר סייג.

סייג עצמו, שמספר כי חיידק היזמות קינן בו עוד מילדות, הוא בוגר תוכנית תלפיות – מסלול הכשרה לתפקידי מו"פ במערכת הביטחון. במסגרת התוכנית למד סייג מדעי המחשב ופיזיקה והוצב ב-8200.

נכון להיום החברה, שמונה 30 עובדים, מספקת שירות לעשרות לקוחות משלמים. רובן חברות ישראליות, אך יש גם לקוחות בהודו ובארה"ב. סיבוב גיוס נוסף שנסגר ממש לאחרונה הביא סך הגיוסים של החברה ל-42 מיליון דולר שגויסו בהובלת Red Dot Capital ובהשתתפות הקרנות Dawn Capital, Insight Partners, TLV Partners ו-Hetz Ventures.

אך מעבר לגיוס הכסף, אומר סייג, המשמש כסמנכ"ל הטכנולוגיה, ש"אחד הדברים הכי חשובים בחברה הוא האנשים שהצלחנו לגייס".