שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
בנק הפועלים
Microsoft
Labs

ירדן קליימן

27, סקסופוניסטית, מוזיקאית, מפיקה מוזיקלית

המפגש הראשון של ירדן קליימן (או ירדן סקסופון, אם להשתמש בשם הבמה שלה) עם הכלי שהפך להיות חלק בלתי נפרד ממנה היה בניו זילנד, בגיל 8. משפחתה התגוררה שם כחלק ממשימת שליחות של אביה וקליימן קיבלה לידה בבית הספר הפרטי שבו למדה את הסקסופון הראשון.

כשגדלה פצחה בקריירת נגינה ("הופעתי בכל מקום שנתן לי במה") עד שעברה לתל אביב ונחשפה לז'אנרים חדשים. היא החלה לשלב מוזיקה אלקטרונית, כמו דיפ האוס וטכנו עם נגינה על סקסופון ויצרה משהו חדש. "זאת נגינה מסוג אחר, שונה מאוד מהקלאסי והג'אז שלומדים באקדמיה והיא מצריכה יכולות נגינה שונות לגמרי", היא אומרת.

הקהל התחבר מיד וקליימן החלה לכוון למופעים גדולים, פסטיבלים ומועדונים בינלאומיים. ההופעה הגדולה הראשונה היתה מופע חימום לזמר והמפיק המוזיקלי שון פול מול 15 אלף איש. זה המשיך בהופעה משותפת עם אפרוג'ק, צמד הדיג'ייז צ'יינסמוקרס, ומרשמלו, אחד הדיג'ייז המצליחים בעולם (שני האחרונים נבחרו לרשימת Forbes Under30 העולמית ואף הופיעו על שערי פורבס). "ההתעניינות הפכה לגדולה מאוד. זה בא לידי ביטוי ברשתות החברתיות, בדרישה להופעות בחו"ל, בקהל העצום שהגיע לכל הופעה", היא נזכרת.

הסרטונים של קליימן, אותם היא גם מפיקה, זוכים למיליוני צפיות ביוטיוב וברשתות החברתיות ("יש לי צופים מכל העולם, כולל ממצרים ואיראן"). בשנים האחרונות היא "חייה את החלום" והופיעה מדי סוף שבוע במקום אחר בעולם. בין היתר הופיעה במועדון הסקי הנחשב La Folie Douce בצרפת, במחצית משחק יורוליג באתונה, במסיבות פרטיות על יאכטות ואיים פרטיים של עשירי העולם, וגם כאורחת קבועה בסיבוב ההופעות של הזמר עומר אדם. היא אף הוזמנה על ידי טוויטר העולמית להופיע בפני עובדי החברה בריביירה הצרפתית. הקורונה קטעה את כל זה, אבל לדבריה, דווקא יצרה עבורה תקופה פורה מאוד ליצירה.

במרץ היא כבר צפויה לחזור ולהופיע בדרום אפריקה. "אני גם עובדת על הרחבת סיבובי ההופעות גם לארצות הברית ולמקומות נוספים. השאיפה היא להגיע לכמה שיותר אוזניים".