שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
בנק הפועלים
Microsoft
Labs

מור חן

30, משקיעה בקרן ההון סיכון Accel

ממקום מושבה בלונדון מנהלת מור חן את כל פורטפוליו ההשקעות של קרן הון הסיכון Accel בישראל – ולמרות פעילות אינטנסיבית של הקרן כאן, חן היא הישראלית היחידה שמועסקת בה. "אני מקבלת המון פידבקים חיובים מאנשים בתעשייה ששמחים למצוא ישראלית ב-Accel", היא אומרת.

Accel היא שם מוכר בסצנת ההייטק המקומית, פעילה עשרות שנים בסקטור וחתומה על השקעות רבות בכמה מהחברות הישראליות המצליחות ביותר – כמו Imperva, Melio ו-Fiverr.

"בתהליך שעברתי לפני כניסתי לתפקיד הבנתי שאקסל רוצה להגדיל את המחויבות שלה לשוק הישראלי ולעשות פה יותר והם מנסים למצוא את המודל הכי נכון לעשות זאת", היא אומרת. החיבור שלה עם האקו-סיסטם שהתחיל משירותי ב-8200 עד לתפקידי האחרון שלה – חברת דירקטוריון בעמותת 8200 – התאימו כמו כפפה ליד. "אני מאמינה גדולה ביזמים ישראלים ובטכנולוגיות המדהימות שיוצאות מישראל והתפקיד הזה מבחינתי הוא win-win – מצד אחד לייצר הזדמנויות בינלאומיות עבור יזמים ישראליים ומהצד השני לספוג את הידע מהעולם הגלובלי ולהעביר אותו לתעשייה המקומית".

חן מגיעה מרקע טכנולוגי מובהק, עם קריירה שמתחילה, כמו במקרים רבים, ביחידת 8200 היוקרתית. היא השלימה לימודי מדעי המחשב וסטטיסטיקה באוניברסיטת תל אביב ועבדה כמהנדסת תוכנה ב- VMwareמספר שנים. בשלב מסוים פיתחה הצעירה השאפתנית רצון גדול "לפתח הבנה עסקית ולראות איך הדברים עובדים מלמעלה למטה", אז החליטה להצטרף לחברת לייעוץ אסטרטגי בינלאומית Strategy&, שם הובילה פרויקטים גדולים בחברות מובילות.

"הדבר שהכי חשוב לי בהתקדמות המקצועית שלי הוא ללמוד דברים חדשים כל הזמן", מציינת חן. "אני סקרנית מטבעי ואלו אחת ההטבות הכי גדולות בתפקיד שכולל פגישות יומיומיות עם יזמים מעולמות שונים – אני מוצאת עניין רב במחקר המעמיק וההבנה של התחום אותו אני סוקרת ואני בטוחה שגם בעוד עשור אמצא את עצמי לומדת תחומים ומאתגרת את עצמי".