שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
בנק הפועלים
Microsoft
Labs

מנור סולומון

21, כדורגלן

"זכרו את השם, מנור סולומון" – כך קבעו ערוצי תקשורת בעולם לאחר עוד הופעת מדהימה של הכדורגלן הצעיר בליגה הטובה בעולם, ליגת האלופות.

יש שחקנים שמגיעים לשיא לאחר שכובשים שער נגד אחד מאריות אירופה, בטח מול ריאל מדריד, אלופת ספרד ושיאנית זכיות המפעל. בגיל 21, למנור סולומון, "היהלום מכפר סבא", כבר יש שניים מול האימפריה ממדריד.

הצירוף "ילד פלא" כבר נכתב עליו באינספור שפות. והוא מצידו, טוען שזאת רק ההתחלה. הוא נכלל ב-2018 ברשימת 50 הכדורגלנים המבטיחים באירופה שפרסם אתר UEFA, ב-2019 הוא הפך לכובש הישראלי הצעיר בהיסטוריית מפעל ליגת האלופות, והשנה בפורטוגל, הוא נכנס לרשימת 100 הכישרונות שצריך לשים לב אליהם בעולם ב-2021.

סולומון, גדל בהפועל כפר סבא ועבר למכבי פתח תקווה בגיל צעיר, כיכב בליגה המקומית עד שהגיע ב-2019 לקבוצת שחטאר דונצק, שאיתה זכה באליפות אוקראינה.

"יש בו משהו" טען ערן זהבי, כוכב נבחרת ישראל, לאחר שראה את מנור בגיל 17 מתאמן עם הנבחרת.

גם אייל ברקוביץ' עצר ושאל "מי הילד" לאחר שראה אותו משחק בגיל 11 בלבד."הוא יהיה יותר טוב ממני", הוא קבע.

"יהיה מעניין לקראת הקיץ", טוען סולומון. והוא כנראה לא טועה. קבוצתו, שחטאר דונצק, כבר דחתה בחלון ההעברות האחרון הצעה של 20 מיליון יורו מקבוצת ארסנל האנגלית.

לפי הערכות, השווי של סולומון מגיע ללמעלה מ-30 מיליון יורו ובקיץ הוא אמור לשבור את שיא ההעברות לשחקן ישראלי היקר בהיסטוריה, העומד כיום על כ-15 מיליון יורו ולעבור לאחת הקבוצות הטובות בעולם.