שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
בנק הפועלים
Microsoft
Labs

נועה זילברמן

28, מייסדת שותפה, Odo Security

"אחרי תואר אינטנסיבי במתמטיקה והתמחות כמתכנתת בגוגל התמודדתי עם השאלה שכל אחד במוקדם או במאוחר ניצב מולה: ״מה עכשיו?״, אומר נועה זילברמן, מייסדת שותפה של Odo Security.

"ידעתי שאני בעיקר רוצה יותר, ובשביל זה אני מוכנה להשקיע יותר. רצה הגורל ושני האנשים המוכשרים בתבל, שאחד מהם הוא בעלי [אור זילברמן, השני הוא גיל-עד שטינברג], החליטו להקים סטארט-אפ בסלון של הדירה שלנו, ככה שבאופן טבעי התחלנו לעבוד ביחד".

כך נולדה Odo Security שמספק פתרון מאובטח לחיבור מרחוק עבור שירותים ארגוניים. "הפלטפורמה שלנו מספקת אלטרנטיבה לחיבור מרחוק למשאבים הארגוניים על בסיס ארכיטקטורת ענן מאובטחת יותר, קלה יותר להתקנה ולניהול, שאינה מצריכה התקנה של תוכנת קצה על מכשירי העובדים", מסבירה זילברמן. "בקיצור, אם VPN הוא מכונת קפה מקצועית, אנחנו נספרסו", היא מתארת בחיוך.

ואכן "מכונת הקפה" היוקרתית הזו צדה גם את עינם של כמה בכירים בענקית הסייבר צ'ק פוינט – שהחליטו לרשום צ'ק שמן על סך 30 מיליון דולר ולרכוש אותה. "היתה התלבטות אם למכור", היא מודה. "עם התפרצות מגפת הקורונה הגיע חוסר ודאות עצום בתעשייה. לדעתי, מה שמגדיר יזם טוב זה לדעת מתי לקחת סיכונים, ומה שמגדיר יזם מעולה זה לדעת מתי לא. ידענו שצ׳ק פוינט תוכל לספק לנו בית יציב ומתגמל לצוות, ומשאבים לדחוף את המוצר לגבהים חדשים ויחד לכבוש את השוק". ויחד עם זאת, "באופן בלתי נמנע כבר יומיים אחרי המכירה התחלנו לחשוב על הדבר הבא", היא מודה.

אחד ממשקיעי ההייטק שאני מאוד מעריכה אמר לנו פעם ש'יזמים צריכים למכור את הסטארט-אפ הראשון שלהם, ולהנפיק את הסטארט-אפ הבא שלהם' – את השלב הראשון עברנו בהצלחה", היא אומרת, "אני מקווה שגם את השני נצליח".