שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
בנק הפועלים
Microsoft
Labs

נועה קלגסבלד

28, אמנית

נועה קלגסבלד החלה את הקריירה כאמנית בתחומי הצילום והפיסול עוד במהלך הלימודים לתואר ראשון, אז (2017) הציגה את עבודתה בתחרות הצילום ע"ש ליאור זיו ז"ל שבה זכתה במקום הראשון. זה הוביל אותה להיבחר ולהציג ביריד האמנות "צבע טרי", מיד לאחר שסיימה בהצטיינות תואר ראשון באמנות רב-תחומית בשנקר. בהמשך, רכשו בשנקר את עבודתה "על גג העולם" שמוצגת בבניין הדגל של בית הספר. עבודה נוספת, "אחד על אחד" שבה היא מוצגת נלחמת על הכדור שחקן כדורגל שלובש חולצה של אתלטיקו מדריד, נרכשה על ידי בעל הקבוצה.

ביוני 2020 נבחרה לפתוח את פרויקט האמנות של פקטורי 54, כחלק ממגמה של בתי האופנה הגדולים בעולם ליצור שיתופי פעולה עם אמנים צעירים. התערוכה"You Are My Flower" , שהוצגה בקניון רמת אביב ונעשתה בשיתוף עם בתי האופנהBURBERRY  כללה סדרת צילומים של קלגסבלד וזרי פרחים מפוסלים בעבודת יד מחולצות מכופתרות של המותג. "הם אהבו את הפרויקט ואף ביקשו שנשלח חומרים נוספים מהתערוכה", היא מספרת. "בימים אלה אני עובדת על הגשת הפרויקט העולמי בשאיפה שיוצג בחנות הדגל של המותג בלונדון".

קלגסבלד, 28, עוסקת בעיקר בצילום מבוים, צילום פורטרט ופיסול. כמעט כל עבודותיה מתערוכת הגמר ומיריד צבע טרי נמכרו. עבודות אחרות שלה נכללות באוספים יוקרתיים במיוחד, בין היתר, אוסף זבלדוביץ', אוסף בתיה ועידן עופר ואוסף רפפורט.

לאחר החזרתה של ליגת העל בכדורגל למשחק ללא קהל, החליטה קלגסבלד, כאוהדת כדורגל מושבעת ("בילדותי אבי נהג לקחת אותי כל שבוע למשחק כדורגל של הפועל ת"א והתאהבתי בקבוצה לחלוטין, וגם בכדורגל"), להדפיס עבודות מסדרת הצילומים שלה "משחק חוץ" על בד שמשונית ולהפוך את היציעים הריקים לגלריה.

כיום קלגסבלד לומדת לתואר שני בבית הספר היוקרתי לאמנות Royal College of Art בלונדון ועובדת על תערוכה חדשה במסגרתה היא "חוקרת את יחסי הכוחות ומשמעות התפקידים בין צלם למצולם ובין נשים לגברים. קיבלתי חסות מהחברות Wilson ישראל ומ-Slinger העולמית".