שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
בנק הפועלים
Microsoft
Labs

ניב סולטן

28, שחקנית

ניב סולטן הצליחה לעשות לכולנו חשק להיות סוכני מוסד. זה כמובן הודות לתפקיד הראשי שלה בטהראן, להיט של כאן 11. "חלמתי על התפקיד הזה שבועות", היא אומרת, "כשקיבלתי אותו בכיתי בטלפון". והיתה לה סיבה טובה. הסדרה המצליחה נמכרה לאפל TV ואת תקופת הקורונה העבירה בפרמיירות זום של הסדרה בעולם.

למרות שטהראן היתה קפיצה משמעותית בקרירה שלה, הפריצה הגדולה הגיעה כבר ב-2018, כאשר עשתה את התפקיד הראשי בסדרה "יש לה את זה" ששודרה בקשת 12. "קיבלתי אהבה ענקית מהקהל, שאני עד היום מודה עליה. עברתי חוויה מרגשת ביחד עם נטלי הדמות שגילמתי שם. אחריה הגיע קמפיין לרשת האופנה FOX, שבשבילי מאז ומתמיד שמור לדמויות אייקוניות בארץ ולכן זה היה כבוד ענק".

סולטן נולדה וגדלה בירושלים ואחרי שהצבא החליטה לנסות את מזלה בעולם המשחק. "הצטרפתי לסוכנות ADD ועם הרבה מזל של מתחילים התקבלתי לאודישן הראשון שניגשתי אליו", היא מספרת. "מאז הספקתי לקבל גם הרבה 'לא', וללמוד שלוש שנים משמעותיות בסטודיו למשחק של יורם לוינשטיין".

בהמשך הדרך השתתפה בפסטיגלים ובשורה של סדרות ישראליות, ביניהן סדרת הנוער "יומני החופש הגדול" בערוץ דיסני, "שולחן לשישה" בערוץ 10 ו"מתים לרגע" ב-HOT.

בימים אלה היא מגשימה חלום קטן אחרי שהקימה עם שתי אחיותיה, בר ומאי, מותג תכשיטים ("זו עוד צורה של יצירה וזה כל כך מרגש כשהיצירה היא יחד עם המשפחה שלי")  ומתכוננת לצילומי העונה השנייה של טהרן.