שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
בנק הפועלים
Microsoft
Labs

עטר מינר

29, יוצר ומפיק מוזיקלי

לא קל לתאר את היצירה של עטר מיינר, שמסתכמת עד כה באלבום בכורה שקרוי על שמו ויצא ב-2018 ואלבום שני, "ל י ל ה ט ו ב", שיצא בשנה שעברה. שניהם זכו לביקורות נלהבות, הן על התוכן והן על איכות ההפקה, ויצרו למיינר עדת מעריצים הדוקה שמדקלמת את השורות משיריו בעל פה. הם גם הניבו כמה להיטים כמו השיר "פרפר", שזכה ליותר ממיליון השמעות בספוטיפיי וביוטיוב.

מיינר, שעושה הכל – מהכתיבה וההלחנה, דרך השירה ועד ההפקה – מערב במוזיקה שלו דיכאון, מחאה, חשיפה אינטימית וגם פלירטוט עם הדת. הוא לא לגמרי דתי, אבל "על הגבול והולך עם זה קדימה", לדבריו. הוא הספיק לשתף עפולה עם שורה של אמנים, ביניהם ריף כהן, גלעד כהנא, הראפר דור 3 ואפילו יובל המבולבל. ועדיין, הקו הייחודי שלו מציב אותו ב"מרחב בטוח" מהמיינסטרים. "אני לא מוכן שזה יבוא על חשבון המוצר", הוא אומר, "אבל בטח, אני שואף להיות שם, ואני מאמין שזה יגיע".

צעד גדול לשם סיפק שיתוף הפעולה שלו עם יוצרי הסדרה "הטבח" שעלתה לשידור בנובמבר האחרון ב-yes. מיינר הפיק את הפסקול. "הבמאי שמע את השיר שלי "את" וחשב שזה מתאים לצבע של הסדרה, הם יצרו קשר ומשם זה זרם. אני מאוד אוהב את התחום הזה של פסקול".

בימים אלה הוא עובד על האלבום השלישי שלו ובין לבין מלמד הפקה וסאונד. המטרה היא "לעשות דברים ברמה עוד יותר גבוה – יותר עמוקים ויותר חדים – וגם להגיע לממדים יותר גדולים". והצעד הבא? "הייתי רוצה לנסות להפיק אמנים שאני אוהב בחו"ל, בתעשיית ההיפ-הופ".