שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
בנק הפועלים
Microsoft
Labs

תומר זוארץ ואמרי הכט

27, מייסדי Interai

"עד היום תהליך השכרת רכב היה נמשך כ-10 דקות: נציג חברת ההשכרה היה צריך לעבוד עם שלוש מערכות שונות. בזכות המוצר שלנו התקצר התהליך לזמן של דקה וחצי, והכל באפליקציה אחת", אומר תומר זוארץ, מנכ"ל ומייסד שותף של Interai.

הפטנט שרשמה החברה בשנה שעברה מבוסס על ראייה ממוחשבת. "המנוע מבוסס הבינה המלאכותית שלנו מתבסס על מיפוי המסכים של התהליך הפועל במערכות השונות, ממפה את הדאטה ואת ממשק המשתמש של כל מערכת ובאמצעותה ניתן לבנות אפליקציה אחת, שפועלת 'מעל' כל אותן המערכות, ושאיתה עובד הנציג. גם כשמתרחשים שינויים מאחורי הקלעים, ממשיכה המערכת שלנו להיראות אותו הדבר, וזה מה שחשוב בסופו של דבר", מוסיף סמנכ"ל הטכנולוגיות והמייסד השותף אמרי הכט.

Interai, שמטרתה להגביר פרודוקטיביות בארגונים תוך שיפור חוויית העובד, פועלת מאוגוסט 2019. עד כה גייסה החברה 17 מיליון דולר בשני סבבים. הסבב האחרון, שהסתיים בחודש מרץ 2020, היה של 13.3 מיליון דולר בהובלת Battery Ventures. לחברה 30 עובדים שפועלים מהמטה שבתל אביב, מלבד איש מכירות אחד הפועל מארה"ב.

זוארץ והכט מכירים עוד מתקופת הלימודים בתיכון בליך שברמת גן, ואת הניסיון היזמי גיבשו כבר אז. כשהיו בכיתה י"ב בנו יחד מערכת שסורקת את כל אתרי בתי הספר בארץ, בודקת אם נעשו שינויים במערכת השעות, אם התקבלו הודעות ממורים – ובאמצעות אפליקציה היא מודיעה לתלמידים על שינויים צפויים. "שם הבנו שאנחנו מאוד אוהבים לעבוד יחד, שאנחנו רוצים לייצר כלים שיהפכו את החיים לקלים יותר והיתה לנו משיכה מיוחדת לתחום החינוך", מסבירים השניים.

דרכיהם התפצלו בסיום התיכון. זוארץ, שהתחיל כבר לימודים אקדמיים בתקופת התיכון, השלים באוניברסיטה העברית תואר ראשון בפיזיקה, מתמטיקה ומדעי המחשב במסגרת תוכנית "תלפיות" היוקרתית. הוא החליט לעזוב והעביר את השירות בניהול פרויקטי חדשנות מטעם משרד הביטחון. הכט עסק בתפקידי פיתוח ביחידת 8200, ומאוחר יותר השלים תואר ראשון במדעי המחשב מהאוניברסיטה הפתוחה.

אחרי ניסיון קצר שצברו השניים בסצנת הסטארט-אפים, הבינו שיוכלו ביחד לשלב בין השפעה חברתית מחד לבין בניית מוצר טכנולוגי עם ערך עסקי, מאידך – והקימו את Interai. "יש הרבה מאוד עובדים בעולם שנוכל מצד אחד לשפר את החיים שלהם, ומן הצד השני גם להגביר את היעילות עבור הארגון. ראינו בחברה הזאת את כל מה שחלמנו עליו", הם מסכמים.