שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

46# גל גדות

שחקנית

גל גדות היא כנראה הישראלית הכי מפורסמת בעולם כיום. הסרט "וונדר וומן" בכיכובה גרף עד היום כ-822 מיליון דולר (כ-100 מיליון מתוכם רק מסוף השבוע הראשון ליציאתו) והפך לסרט הרווחי ביותר שביימה אישה (פאטי ג'נקינס). היא צפויה לככב גם בסרט ההמשך, לצד השחקנית אמה סטון. מעבר לשבחים על כישורי המשחק שלה, גדות הפכה לסמל פמיניסטי, ואושיות הוליוודיות מפורסמות, כמו אופרה ווינפרי, אלן דג'נרס וריאן ריינולדס, דאגו לפרגן לשחקנית הישראלית מכל הלב ברשתות החברתיות.

גדות (33) בכלל חשבה להיות עורכת דין. רגע לפני הגיוס החליטה הירשם לתחרות מלכת היופי "בשביל החוויה" וזכתה במקום הראשון. אך עולם הדוגמנות לא הספיק לה. אחרי שירותה הצבאי התקבלה גדות לאחד התפקידים הראשיים בטלנובלה הישראלית "בובות" והתחילה את קריירת המשחק שלה. משם המשיכה גם ל"עספור" ול"קטמנדו" ולאחר מספר תפקידי אורח בהוליווד עלתה על הגל וגילמה את דמותה של "ג'יזל" בסדרת הסרטים המצליחה "מהיר ועצבני". לאחר מכן באו גם "קרימינל" ו"השכנים של ג'ונס" וכמובן, הופעתה הראשונה כוונדר וומן ב"באטמן נגד סופרמן".

כיאה למעמדה כאייקון פמיניסטי, היא מקפידה להעלות לעמוד האינסטגרם שלה תמונות "טבעיות" – לאחר לילות ללא שינה וכאשר היא נטולת איפור ברגעי היומיום. גם כשפורסם כי שכרה ב"וונדר וומן" עמד על 300 אלף דולר בלבד, גדות ענתה בקצרה כי היא "אסירת תודה ושמחה". נטע ברזילי, בקריצה מתוכננת היטב, מזכירה את וונדר-וומן ב-"Toy", זוכה האירוויזיון, וגדות, בתמורה, קראה למיליוני עוקביה באינסטגרם להצביע לברזילי באירוויזיון. על פי הדיווחים האחרונים, גדות סירבה להנחות את האירוויזיון בישראל בשנה הבאה.

אולם השכר "הזעום" שאותו קיבלה עבור השתתפותה בסרט עלה מאז, ומותגים המעוניינים בשיתוף פעולה עם הכוכבת ישלמו היום הרבה יותר. גדות נבחרה לאחרונה כפרזנטורית של ענקית הקוסמטיקה האמריקאית רבלון, כשהשכר המוערך שלה משיתוף הפעולה הזה עומד על כ-3 מיליון דולר. גם מותג הסמארטפונים הסיני וואווי כבר הספיק להכריז על גדות כשגרירה שלו, מה שיעניק לה שכר של לפחות 3 מיליון דולר (הסכום שאותו קיבלה במסגרת שיתוף פעולה קודם עם המותג). ואם כל זה לא מספיק, מותג הספורט ריבוק – שעבורו תשמש כפרזנטורית – ישלם לגדות 10 מיליון דולר לפחות עבור ייצוגו בשנתיים הבאות.