אירן רזניקוב

מנהלת השקעות, YL Ventures, בת 29

בתיכון למדה אירן רזניקוב פיזיקה וכימיה, אבל לטענתה, היתה ילדה של היסטוריה. "העבודה שאני עושה היום היא שילוב של שני העולמות האלה, האנליטי והמחקרי״, היא אומרת. רזניקוב, שעלתה מאוקראינה בשנות ה-90, היא מנהלת ההשקעות בYL Ventures, קרן שמשקיעה בתחומים טכנולוגיים בשלבים המוקדמים ומנהלת כ-135 מליון דולר.

בתיכון השתתפה רזניקוב בתוכנית LEAD למנהיגות חברתית ולדבריה, ערכי התוכנית מובילים אותה עד היום. היא שירתה כקצינה ביחידת החיזוי של חיל האוויר, על אף שהיא מעידה על עצמה שהיא לא מאוד ״טכנולוגית״. אחרי השחרור למדה פילוסופיה-כלכלה-מדע המדינה (פכ"ם) באוניברסיטה העברית והתחילה לעבוד במשרד האוצר במחלקה הבינלאומית, שם עסקה בהשקעות. בנוסף, התמחתה במועצה הלאומית לכלכלה ועבדה על פרויקטים לחיזוק היחסים בין ישראל לסין. ״במשרד האוצר עסקתי בעיקר באסטרטגיה״, מסבירה רזניקוב. ״זה היה מדהים, אבל רציתי לראות מה החברות עושות מקרוב״.

נראה שהעבודה בקרן ההשקעות מספקת לה את הצורך להיות קרובה יותר לעשייה בשטח: ״זאת זכות בשבילי. בקרן של שלבים מוקדמים את זוכה לראות את הדברים הכי חדשניים ולהיות מוקפת באנשים מאוד חכמים״.

לדבריה, עולם ההשקעות הוא עולם של גברים, אך היא רואה יתרונות ברורים להיותה אישה. ״אני מסתכלת סביבי ורואה נשים מבריקות ומדהימות. כל אחד מביא את המטען שלו ואת הניסיון שלו, ואני חושבת שזה מאפשר זווית ראייה ייחודית ושונה. תמיד אומרים שסביבה של מקבלי החלטות צריכה להיות הטרוגנית. השורה התחתונה היא שדברים טובים יוצאים מסביבה כזאת של אנשים שונים״.