דימה תאיה

פעילת הסברה למען ישראל, בת 25

"אני ישראלית ומוסלמית מאושרת, גאה במדינה שלי ובמה שאני עושה", אומרת דימה תאיה, לוחמת מפתיעה בקרב ההסברה של ישראל.

תאיה, ערבייה מוסלמית מכפר מנדא שבגליל, סופגת ביקורת, איומים והעלבות ברשת, אבל היא לא נותנת לכל אלה להשפיע על הדרך שבה בחרה. את דרכה החלה כמדריכת סיורים בכנסת, סיימה תואר ראשון בתקשורת, מדע המדינה ויחסים בינלאומיים באוניברסיטה הפתוחה ולימודי אנגלית ב-EC LONDON. בשנים האחרונות היא משתתפת במשלחות הסברה ישראליות-ערביות שיוצאות להילחם בפעילי ה-BDS בקמפוסים ברחבי ארה"ב, והשתתפה במשלחת מטעם משרד ההסברה והתפוצות בשבוע האפרטהייד.

בארצות הברית ייצגה את ישראל בשלושה אירועים גדולים, שבהם הרצתה והתמודדה מול ארגוני ה-BDS ומסע הדה-לגיטימציה שהם עושים למדינת ישראל. ההסברה בחו"ל נערכת במסגרת משלחת "מילואימניקים בחזית" ומתקיימת ב-12 קמפוסים במדינות שונות (על אף שתאיה אינה דוברת רשמית של הארגון).

"ככל שירבו קולות כמו של דימה תאיה, ערבייה מוסלמית ישראלית, נצליח לחיות כאן ביחד. קול של אמת מלא בתקווה", כתב ראש הממשלה בנימין נתניהו בפוסט בעמוד הפייסבוק שלו, בצירוף ריאיון וידאו עם תאיה.

כל אלה הביאו גם פניות מצד מפלגות שונות בכנסת, בבקשה שתצטרף אליהן. היא מבחינתה לא פוסלת קפיצה אל הפוליטיקה בעתיד. "אם העם יבחר בי כראויה ומתאימה, אשמח להיות שם".