שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

גיא ניצן

מייסד אינטסייטס, בן 30

אל עולם הסייבר הגיע גיא ניצן(30)כמעט במקרה, בעת שירותו הצבאי במחלקת הגנת הסייבר באגף התקשוב (שאליה הגיע לאחר שלוש שנים וחצי בתפקידי שטח כקצין קשר). המפגש הזה ייצר כבר שני פרויקטים מרשימים, שייסד ניצן יחד עם שותפו אלון ארבץ.

הראשון הוא מיזם "סייבר סקול" – בית ספר לסייבר לבני נוער, שייסדו השניים ב-2013 על בסיס קורס שפיתחו וקיים קורסים ב-65 אתרים ברחבי הארץ ובניו יורק.

ב-2015 מכרו את המיזם ופנו אל היוזמה הבאה – חברת הסייבר IntSights, שמתמחה ב"מודיעין של איומים", כלומר מנתרת איומי רשת עוד בטרם אלה מגיעים אל הפיירוול והמחשבים שלנו, ויודעת להסב את תשומת הלב של המשתמשים אל מידע, שעשוי להעיד על תקיפה מתקרבת.

יחד עם השותף השלישי, גל בן דוד, קבעו את מרכז הפיתוח בישראל, אולם יש להם משרדים גם בארצות הברית, ביפן ובאירופה. IntSights, ששוויה מוערך במאות מיליוני דולרים, מעסיקה כיום כ-140 עובדים ברחבי העולם והיא גייסה עד היום כ-40 מיליון דולר, בין השאר מגלילות קפיטל, Blumberg Capital, Blackstone ו-Tola Capital. השנה הסתכמו מכירות החברה בכמה עשרות מיליוני דולרים.

"התחושה היא שיש לנו משהו עם פוטנציאל אדיר. השאיפה היא לבנות חברה גדולה, כמובן מתוך תפיסה שאם אנחנו בונים משהו טוב, אולי יהיו הזדמנויות עסקיות בדרך", מסכם ניצן.