שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

לירון עמרם

מוזיקאי, בן 30

הדרך המוזיקלית של לירון עמרם החלה עוד בילדותו, בבית בפתח תקווה, שבה נולד וגדל. אביו, אהרון עמרם, נחשב לאגדת מוזיקה ישראלית ותימנית, ששיריו בוצעו על ידי עשרות זמרים מוכרים, כמו זוהר ארגוב ועופרה חזה. המוזיקה היתה חלק אינטגרלי מחייו, והחשיפה לעולם המוזיקה ולבמה נטעו בו את הניצנים הראשונים לקריירה, שאותה הוא מתחזק כיום. "ההופעות הראשונות, בין השנים 2011-2013, רק חיזקו בתוכי את ההבנה שזה מה שאני הולך לעשות כל החיים", הוא מספר.

ב-2015 הוציא את אלבום ה-EP הראשון שלו, שכלל ארבעה שירים, ויצא לסיבוב הופעות ברחבי הארץ. אותו אלבום גם זיכה אותו בפרס האמן האלטרנטיבי במצעד השנתי של אתר Mako. בסוף 2016 הוציא את השיר "חלום ישן", שהפך ללהיט, זכה ליותר ממיליון צפיות ביוטיוב, ואיתו באו גם ההכרה והחשיפה לקהל הרחב. השיר הפך למושמע ביותר בגלגל"צ בשנת 2017, ועד היום הסינגלים מהאלבום, שנושא אותו שם ויצא ב-2018, מושמעים בכל תחנות הרדיו המרכזיות בישראל מספר פעמים ביום וזוכים לעשרות אלפי צפיות ביוטיוב. חודש לאחר יציאתו כבר עבר האלבום את רף 100 אלף ההאזנות באפל מיוזיק ובספוטיפיי. באותה השנה הגיעה זכייה נוספת – הפעם מטעם אקו"ם – תגלית השנה.  

הסגנון המוזיקלי של עמרם ייחודי למדי. הוא משלב מספר ז'אנרים ובמידה רבה מתמקם על התפר בין היצירה האלטרנטיבית למיינסטרים. "הושפעתי מלא מעט סגנונות", הוא מודה. "זה התחיל ממוזיקה תימנית ומזרחית של ה-80 ומשם התגלגלתי לגראנג׳ ורוק של שנות ה-90. בגיל 10 גיליתי את MTV ונחשפתי לעולמות של סול ו-R&B, ובתיכון צללתי לרוק פסיכדלי של שנות ה-60 ומשם למוזיקת מועדונים אלקטרונית. בגיל מאוחר יותר נכנסתי לחיפוש אחרי צלילים חדשים בפינות נשכחות של העולם, כמו ערב הסעודית, תימן, אתיופיה ומרוקו".

בימים אלה כותב עמרם חומרים לאלבום השני ועובד על סיבוב הופעות ל-2019. "אני שואף לשכלל את היכולות, לגלות נופים מוזיקליים חדשים וליהנות מהיצירה", הוא מסכם.