שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

רס"ר נ'

סוכנת משטרתית, בת 28

לפני שש שנים, אחרי תואר בקרימינולוגיה ממכללת ספיר ושירות צבאי כשוטרת – החלה נ' בת ה-28 בקריירה חדשה. היא הוצבה במחוז דרום, באגף המבצעים – ולפני חצי שנה קיבלה הזדמנות להגיע לשיא מקצועי – השתתפות במבצע "דג ברשת 2", שהסתיים במעצרם של 28 פדופילים. זהו אחר ממבצעי המעצר המורכבים והמצליחים ביותר בנושא פדופיליה, ומפקדיה של נ' מבהירים שזה לא היה קורה בלעדיה וצופים לה עתיד במשטרה. "הייתי בתפקיד אחר כשהמפקד שלי פנה אליי והציע שאצטרף למבצע", היא משחזרת. "היו לי לבטים בהתחלה, כי ידעתי שאיחשף לדברים קשים, אבל היתה כאן שליחות. הצטרפתי למבצע, תפרו לי סיפור כיסוי ונתנו לדמות שלי שם – שיר. התחלתי לצ'טט עם גברים באפליקציות ובאתרים וגיליתי עד כמה העולם הזה פרוץ. כמות הגברים שמחפשים לפגוש ילדה, היא מדהימה, הם מכל הארץ, יש להם ילדים בגיל שבו הצגתי את עצמי – אבל לא אכפת להם. היו שם דברים שהופכים את הבטן".

חלק מהקושי בתפקיד הוא בעובדה שעל הסוכן להתמודד לבדו עם העבודה. "לא יכולתי לספר לאף אחד מחוץ למבצע מה אני עושה ומה עובר עליי", היא מסבירה. "שעות העבודה השתנו, כי בבוקר הילדים בבית ספר, אז הייתי מצ'טטת בעיקר אחר הצהריים ובערבים. אבל הרגשתי שאני עושה משהו חשוב, רציתי להיות שוטרת מגיל צעיר כדי להשפיע ולעזור".

אחרי חצי שנה אינטנסיבית עשרות שוטרים פשטו על בתיהם של 28 עבריינים החשודים בעבירות פדופיליה, עצרו אותם, החרימו את מחשביהם האישיים, מכשירי הסלולרי וראיות נוספות, והביאו אותם לבית המשפט השלום בבאר שבע להארכת מעצר. הוטל צו איסור פרסום על כל פרט מזהה הנוגע לזהות הקורבנות ולזהות אנשי המשטרה הנוגעים בדבר, כדי שנ' וחבריה למבצע לא יוכלו להיות מאותרים על ידי הנוגעים בדבר.


את דבר המעצרים נ' גילתה בטקס חשיפה שנעשה למבצע, שבו צוינה לשבח – ואליו הזמינה גם את הוריה. "הם הופתעו, הם לא ידעו שזה מה שאני עושה בחצי השנה האחרונה", מספרת נ', ששני הוריה חירשים והיא מתקשרת עימם בשפת הסימנים, "זו גאווה מסוג אחר, וזה גורם לי אושר גדול שהם גאים בי כל כך".