שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

שיר כהן

דוברת ראש הממשלה, בת 26

שיר כהן פילסה את דרכה לפסגת הדוברות הישראלית כשהיא רק בת 26. היא האישה הראשונה שמכהנת בתפקיד דוברת ראש הממשלה בנימין נתניהו וגם הצעירה ביותר מקום המדינה המכהנת בתפקיד.

כהן, שנולדה וגדלה בראש העין וכיום מתגוררת בירושלים, משמשת למעלה משנה כדוברת ראש הממשלה ומנהלת יחידת הדוברות של משרד ראש הממשלה וזרועותיו– בין היתר, מוסד, המועצה לביטחון לאומי, מערך הסייבר הלאומי, וכעת היא גם דוברת שר החוץ ושר הביטחון. התפקיד המורכב דורש בקיאות מעמיקה בתחומים רבים – מכלכלה וביטחון ועד חקיקה, וכמובן, מאופיין באינטנסיביות גדולה פי כמה מזו שאיתה מתמודדים דוברים של גופים וחברות גדולים.

כהן החלה את דרכה המקצועית בלשכת ראש הממשלה בגיל 21 עם שחרורה מצה"ל. היא שירתה בענף תקשורת ישראלית של דובר צה"ל ולאחר מכן התברגה לתפקיד עוזרת ראש מערך ההסברה הלאומי בלשכת רה"מ. בתום שלוש שנים כבר התקדמה לתפקיד סגנית הדובר, שבו כיהנה כשנתיים. במקביל הצליחה להשלים תואר ראשון במדעי המדינה ובתקשורת באוניברסיטה העברית.

בתקופת כהונתה הספיקה כהן להתלוות לראש הממשלה בפגישותיו עם נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ונשיא רוסיה ולדימיר פוטין ולנהל משברים תקשורתיים ואירועים לאומיים, ביניהם חשיפת ארכיון הגרעין האיראני, חנוכת שגרירות ארצות הברית בירושלים, המשבר סביב החוק הפולני ומבצע "מגן צפוני".

ומה לגבי העתיד? כהן כל כך עסוקה, שאין לה אפילו זמן לחשוב על זה.