שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

תומר רזניק

מזכ''ל מרצ, בן 28

שני אירועים מרכזיים בילדותו של תומר רזניק,מזכ"ל מרצ – הצעיר ביותר בהיסטוריה של המפלגה -השפיעו על דרכו הפוליטית והמקצועית: רצח יצחק רבין, שנחרט בזיכרונו, ומאבק המורים סביב דוח דברת, שחידד עבורו את הקשר בין הפוליטיקה ובין חיי היומיום של האזרחים. זה שאימו מורה ודאי חיזק באותם ימים את ההזדהות שלו עם המאבק.

רזניק, שנולד וגדל בתל אביב, גיבש כבר בצעירותו את עמדותיו הפוליטיות. הוא הצטרף לנוער מרצ לקראת בחירות 2003, כי הבין שהמפלגה מייצגת את עמדותיו, עמדות השמאל, בכל המובנים. "זו מפלגה שמחזיקה בעמדותיה באופן בלתי מתפשר", הוא אומר. כנער הקים את תנועת "האדומים" ביחד עם חברים נוספים – אחת מתנועות השמאל הסוציאליסטי הגדולות בישראל, שכוללת אלפי פעילים והיא היום הקבוצה האידיאולוגית הגדולה והמשפיעה ביותר במרצ.

גם במהלך שירותו הצבאי בחיל החינוך נשאר פעיל במפלגה, ואחרי השחרור למד לתואר ראשון במשפטים, עבד עם אילן גילאון ועמד בראש נוער מרצ ובהמשך בראש צעירי מרצ. ב-2015 התמודד לראשונה לתפקיד מזכ"ל המפלגה, אך הפסיד למוסי רז בהפרש של 20 קולות. הבחירות עוררו סערה ויצרו שינוי ביחס כלפיו בקרב פעילי המפלגה וחבריה.

במאי 2018 התמודד בשנית לתפקיד המזכ"ל, התפקיד הפוליטי הבכיר ביותר במרצ לצד יו"ר המפלגה, ונבחר. רזניק אחראי לתקציב של יותר מ-10 מיליון שקל ולניהול המפלגה השוטף, וכעת גם להיערכות ולניהול קמפיין הבחירות.

בעתיד? רזניק שואף להישאר דמות מובילה במפלגה ולא פוסל גם התמודדות על מקום ברשימה לכנסת. מתי? "אחליט כשזה יעמוד על הפרק".